100 Czwartek z Teatrem dla Dorosłych w Wilkowyjach: Bezsenność.

 


czwartek, 10 listopada 2016 19:00-20:00

bez-sennosc

Z okazji JUBILEUSZOWEGO Czwartku z Teatrem dla Dorosłych w Wilkowyjach zapraszamy Państwa na komedię Szekspira w wyk.Teatr Strefa Otwarta, czyli „BEZ- SENNOŚĆ” na podstawie „Snu nocy letniej”!

Bilety: 10/15 zł
Rezerwacje: 32 227 26 22
Szekspir nie stworzył swojego dzieła po to, by spełnić swój kulturalny obowiązek, a więc po co? Po to, by się bawić. Bo nawet, gdy rzecz jest okrutnie smutna, wasze przejęcie się do łez tragedią sceniczną postaci, także jest zabawą.
(Bogusław Kierc)
O spektaklu:
Namiętność. Intryga. Zazdrość. Przeznaczenie. Sen nocy letniej to historia o miłości wielu par. Miłości czystej, niemożliwej, dzikiej, pięknej. Miłości ponad wszystko. Zdarzenia mają naturę snów i marzeń. Najsprzeczniejsze żywioły schodzą się tu i ocierają. Widma zjawiają się i nikną, groza rozwiewa się śmiechem, miłość przeistacza w złudzenie. Dwójka aktorów wciela się w 11 postaci, by ukazać moc teatralnej metamorfozy. Widzowie mają szanse polemiki z aktorami. Mogą wpływać na kształt i rozwój akcji. Interakcje z widownią zainspirowane teatrem szekspirowskim są nieodłączną częścią działalności Teatru Strefa Otwarta.
Spektakl jest wynikiem współpracy Teatru Strefa Otwarta z Teatrem Rozrywki w ramach rezydencji artystycznej szóstej edycji Obserwatorium Artystycznego ENTRÉE.
Jest to autorski projekt Anny Rakowskiej i Piotra Miszteli, zainspirowany Snem nocy Letniej Williama Szekspira.
reżyseria i obsada: Anna Rakowska, Piotr Misztela
ruch sceniczny: Maciej Cierzniak
scenografia: Lidia Kanclerz

Źródło : http://umtychy.pl/