Znicz Pruszków – GKS Tychy: nowa miotła pomoże gospodarzom?

 


gkstychyW meczu otwierającym 12. kolejkę I ligi Znicz Pruszków zmierzy się z GKS-em Tychy. Dla gospodarzy będzie to pierwsze spotkanie pod wodzą Dariusza Kubickiego.

Po jedenastu kolejkach Znicz Pruszków to ostatni zespół w tabeli I ligi. Beniaminek wywalczył dotychczas zaledwie 6 punktów, raz zwyciężając i trzy razy remisując. W pozostałych siedmiu meczach musiał uznać wyższość rywali. Tak słabe wyniki sprawiły, że skończyła się cierpliwość działaczy Znicza, którzy zdecydowali się na urlopowanie trenera Andrzeja Prawdy.

1000 x 500 1 liga GKSJego miejsce zajął Dariusz Kubicki, który w sezonie 2008/2009 doprowadził Znicz do szóstego miejsca w I lidze. Teraz były reprezentant Polski ma zdecydowanie trudniejsze zadanie. Pruszkowska drużyna po słabym początku sezonu jest rozbita, a Kubicki miał tylko kilka dni, by wpłynąć na morale zespołu z Mazowsza.

Zupełnie inne nastroje panują w Tychach. Tamtejszy GKS przed tygodniem wygrał derbowe starcie z GKS-em Katowice (1:0). Bohaterem tyskiego klubu był Marcin Radzewicz, który do gry wrócił po miesięcznej przerwie. – Z powodu kontuzji nie grałem przez miesiąc, opuściłem pięć meczów. Tak to bywa w życiu sportowców, że muszą się borykać z takimi sprawami. To jednak już za mną – stwierdził gracz GKS-u.

Tyszanie w ligowej tabeli zajmują jedenastą pozycję i na swoim koncie mają 14 punktów. Ich przewaga nad strefą zagrożoną spadkiem wynosi tylko trzy „oczka”, a do miejsca gwarantującego awans GKS traci 6 „oczek”. Po wygranej z katowiczanami w tyskim zespole panuje entuzjastyczna atmosfera.


Źródło : http://sportowefakty.wp.pl/