Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich to mniej połączeń na trasie Katowice-Tychy.

 


Pociąg Dworzec PKP Tychy

W obecnym, obowiązującym do 15 października, rozkładzie na trasie Tychy – Katowice w godzinach rannych (w godz. 6:30 – 7:30) jest 5 połączeń, a pozostaną dwa. Z kolei na na trasie Katowice – Tychy (w godz. 15.-16.30) jest 7 połączeń, a po zmianach zostanie ich 5.

– Pociągów w relacji Tychy-Katowice faktycznie będzie mniej – potwierdza Michał Wawrzaszek rzecznik prasowy i kierownik działu marketingu Kolei Śląskich.

Dlaczego? Jest to spowodowane pracami remontowo-modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury, czyli przez PKP Polskie Linie Kolejowe, na odcinku Katowice Ligota – Mąkołowiec (KŚ odpowiadają tylko za stan taboru,czyli za pojazd).  Ruch będzie mógł być prowadzony tylko po jednym torze, co z kolei powoduje, że znacznie zmniejszy się przepustowość tej linii (fizycznie zatem pociągów musi być mniej, bo dostępny będzie tylko jeden tor). Utrudnienia związane z remontami potrwają do 10.12.2016.

Nie wiadomo jeszcze jakie jednostki będą obsługiwać tę linię. Będzie to zależeć m.in. od sytuacji na torach (np. nieplanowane zamknięcia, np. drzewo na torach) oraz od sytuacji taborowej (niektóre jednostki mogą przechodzić przeglądy i naprawy bieżące).

– Zakładamy jednak, że będą to zarówno nowoczesne pojazdy, np. EN75, czyli Flirty, jak i pojazdy starszego typu dzierżawione przez nas od Przewozów Regionalnych, czyli pojazdy EN57 – mówi rzecznik i dodaje, że sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że na tej linii pociągi Kolei Śląskich muszą przepuszczać pociągi o wyższym priorytecie, dla przykładu popołudniowy pociąg relacji Bielsko-Biała –  Gdynia.

Za niektóre pociągi na linii S4 (Sosnowiec – Tychy Lodowisko -przyp.red.) Koleje Śląskie uruchomią zastępczą komunikację autobusową. Będzie ona kursować w relacji przyspieszonej z Tychów Lodowiska do Katowic. -To również wynika z prac prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe – wyjaśnia rzecznik KŚ.


Źródło : http://www.dziennikzachodni.pl/