Nie ryzykuj! Nie pij!

 


Wódka kieliszekUwaga na trefny alkohol – ostrzegają śląscy celnicy! Trunek sprzedawany w podejrzanych miejscach, w plastikowych butelkach albo bez banderoli z akcyzą, dla własnego bezpieczeństwa lepiej omijać z daleka.

Izba Celna w Katowicach opublikowała ostrzeżenie  w związku z przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy.
Celnicy przestrzegają przed zakupem wyrobów zawierających alkohol, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne placówki handlowe.
Podejrzany, nielegalny alkohol sprzedawany jest głównie w butelkach plastikowych (zwykle wykorzystywanych, jako opakowania jednostkowe oleju spożywczego), ale i w butelkach szklanych po wódkach różnych marek polskich i zagranicznych. Opakowania najczęściej nie mają zabezpieczeń w postaci banderol akcyzowych.

O zauważeniu prób sprzedaży takich wyrobów należy niezwłocznie poinformować najbliższy urząd celny, komisariat policji lub posterunek Straży Granicznej.


Źródło : http://www.radioexpress.pl/