Derby GKS Tychy – GKS Katowice z rekordem frekwencji ?

 


GKS Tychy meczW sobotę w ramach 11. kolejki I ligi GKS Tychy podejmie GKS Katowice. Starcie drużyn z sąsiadujących ze sobą miast cieszy się sporym zainteresowaniem kibiców. Celem jest pobicie rekordu frekwencji na tyskim stadionie.

We wtorek uruchomiono stacjonarną sprzedaż biletów na derbowe starcie pomiędzy GKS-em Tychy i GKS-em Katowice. Wcześniej wejściówki można było nabyć drogą internetową. Przedstawiciele tyskiego klubu poinformowali we wtorek, że kupionych zostało 6 205 biletów.

gkstychyherbGKS Katowice PNGW Tychach nie ukrywają, że na pojedynku z rywalem zza miedzy chcą pobić rekord frekwencji na Stadionie Miejskim. Do tej pory najwięcej fanów na obiekcie przy ulicy Edukacji zgromadził zeszłoroczny mecz II ligi pomiędzy GKS-em i Rakowem Częstochowa. Wówczas na trybunach zasiadło 11 026 kibiców.

Po dziesięciu kolejkach obie drużyny są w odmiennej sytuacji. GKS Katowice ma na swoim koncie 19 punktów i sklasyfikowany jest na trzecim miejscu, a do lidera traci 2 „oczka”. GKS Tychy z 11 punktami jest dopiero czternasty i nad miejscem barażowym ma jeden punkt zaliczki.


Źródło : http://sportowefakty.wp.pl/