Nowe miejsce wystawy plenerowej „45-lecie GKS-u Tychy. Ludzie i historia”.


 

wystawa plenerowa gksOd 17 września wystawa plenerowa „45-lecie GKS-u Tychy. Ludzie i historia”, przygotowana przez Tyska Galerię Sportu, oddział Muzeum Miejskiego w Tychach, została przeniesiona do holu hali sportowej przy Al. Piłsudskiego 20 w Tychach.

Plenerowa wystawa “45 lat GKS-u Tychy. Ludzie i historia” przypomina najciekawsze momenty z historii klubu: sukcesy, sylwetki wybitnych sportowców, ale i mało znane fakty oraz ciekawostki. Odwiedzający halę sportową nie tylko dowiedzą się więcej o klubie, ale będą mieli też okazję zobaczyć archiwalne fotografie tyskich sportowców. Autorem scenariusza wystawy jest Piotr Zawadzki – kierownik Tyskiej Galerii Sportu, a ekspozycja została zaprojektowana przez Wzorro Design S.C.

W hali sportowej przy Al. Piłsudskiego swoje mecze ligowe rozgrywają m.in. koszykarze i siatkarze tyskich klubów sportowych, odbywa się tam wiele sportowych imprez młodzieżowych.

Modułowa wystawa będzie prezentowana w hali sportowej do połowy listopada. Później eksponowana będzie w kolejnych lokalizacjach w obrębie miasta.

Tyska Galeria Sportu to oddział Muzeum Miejskiego w Tychach. Znajduje się na terenie Stadionu Miejskiego przy ul. Edukacji 7. Tyską Galerię Sportu można odwiedzać od wtorku do piątku w godzinach od 10.00 do 17.00. Chętni mogą zobaczyć ekspozycję także w dni meczowe – od 2 godzin przed meczem do jego zakończenia.

Więcej informacji o TGS można znaleźć na stronie: tgs.tychy.pl