Chcesz pomóc przy Euro 2017? Organizatorzy szukają wolontariuszy.

ME 21 - TYCHYCo prawda Mistrzostwa Europy do lat 21 w piłce nożnej odbędą się w Polsce dopiero w przyszłym roku, ale organizatorzy już szukają chętnych, którzy chcą pomóc w przygotowaniach do turnieju. W sześciu miastach, w których odbędą się mecze, a więc także w Kielcach, ruszyła rekrutacja wolontariuszy.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej odbędą się w czerwcu w sześciu polskich miastach. Obok Kielc gospodarzami zawodów będą też: Bydgoszcz, Gdynia, Kraków, Lublin i Tychy. Polski Związek Piłki Nożnej uruchomił właśnie proces rekrutacji osób, które będą pomagać podczas turnieju.

– Każdy może wybrać maksymalnie trzy stanowiska przy których chce pracować. To może być np. centrum akredytacji, centrum wolontariatu przy hotelach lub logistyce transportowej, ale także obsługa grup VIP czy zadań specjalnych – mówi Onetowi Katarzyna Telka z Urzędu Miasta Kielce. – Największą grupę stworzą wolontariusze informacyjni. To osoby, które o mistrzostwach muszą wiedzieć wszystko, bo będą kierować kibiców na stadiony, ale także opiekować się osobami niepełnosprawnymi – dodaje.

ME 21Każde miasto musi zrekrutować przynajmniej 100 wolontariuszy. Co ważne powinny to być jedynie osoby pełnoletnie, a chętni mogą wybrać tylko jedno z miast, w którym chcą pracować podczas UEFA EURO U21.

– Najważniejsza jest oczywiście znajomość języków obcych, przynajmniej angielskiego i niemieckiego. Do tego przyda się operatywność, otwartość czy serdeczność, bo chodzi przecież o stworzenie miłej atmosfery – podkreśla Katarzyna Telka.

Każdy z kandydatów musi wypełnić formularz rekrutacyjny, który zamieszczono na oficjalnej stronie turnieju u21poland.com. Wszyscy chętni zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.


Źródło : http://wiadomosci.onet.pl/