Kto zagra w PHL? Kto z kim rozpocznie sezon? Nadal nie wiadomo!

Hokej na lodzieNiespełna dwa tygodnie pozostały do rozpoczęcia sezonu ligowego Polskiej Hokej Ligi. Niestety dalej nie wiadomo, ile zespołów będzie rywalizować i kto z kim rozpocznie pierwszą kolejkę! Kompromitacja, żałość, nieprofesjonalizm – te słowa najczęściej padają z ust trenerów i działaczy.
Dostajemy coraz więcej sygnałów i zapytań na temat startu Polskiej Hokej Ligi. Niestety – mimo szczerych chęci – nie potrafimy odpowiedzieć na to pytanie. Telefonów nie odbierają ani Janusz Wierzbowski, sekretarz generalny PZHL i prezes PHL, a także Tomasz Rutkowski, szef wyszkolenia.
PHL logoAle to nie wszystko. Decyzja o tym, czy licencje zostaną przyznane Naprzodowi Janów i Zagłębiu Sosnowiec miała zostać podjęta pod koniec zeszłego tygodnia. Jest wtorek i nadal nie mamy żadnych wieści z centrali. Zresztą „proces licencyjny” co roku jest kompromitacją związku.
A teraz mała ciekawostka. W egzotycznych ligach takich jak rumuńska, serbska, belgijska, estońska i hiszpańska o podobnej sytuacji nie ma mowy. Terminarze już są i można je znaleźć z łatwością.
Nawet w samym związku dochodzi do zgrzytów i niektórzy mówią wprost, że nie wiedzą kiedy będzie ostateczna decyzja. A prawnicy zajmujący się licencjami wciąż milczą. Nie trzeba też przypominać, że kluby muszą wystąpić także o pozwolenie na imprezy masowe. Jak to zrobić bez pełnego terminarza?
Cóż, miało być lepiej… Czy jest? To pytanie pozostawimy bez odpowiedzi.

Źródło : http://www.hokej.net/