Rio 2016. Karolina Naja z medalem, radość w Tychach !!!

Karolina Naja RioKarolina Naja, która we wtorek w parze z Beatą Mikołajczyk zdobyła brązowy medal w kajakarstwie w wyścigu na 500 m, zaczynała w tyskim MOSM. „Mieliśmy po finałowym wyścigu pięć minut płaczu z radości” – powiedział szef sekcji kajakowej klubu Marek Stanny.

Polki powtórzyły wynik z poprzednich igrzysk w Londynie.

„Jestem wzruszony. Przecież ona wyszła tu od nas. Dziewczyny zdobywając ponownie brąz zrobiły coś galaktycznego, niewiarygodnego. Nie każdy sportowiec to potrafi. Chylę czoła przed nimi” – dodał Stanny, który wraz z żoną Sylwią uczył medalistkę podstaw kajakarstwa.

„Zaczynała starty w naszych barwach, ale wiadomo, że życie płynie, trzeba było wybierać uczelnię i stąd wyjazd do Gorzowa Wielkopolskiego” – wyjaśnił.

Naja medale olimpijskie zdobyła jako zawodniczka AZS AWF Gorzów Wlkp. Beata Mikołajczyk reprezentuje UKS Kopernik Bydgoszcz.

„Ale przecież Karolina będąc w Tychach trenuje na Jeziorze Paprocańskim, jak kiedyś. Miejsce na jej kajak w hangarze zawsze trzymamy. To jest nasz obowiązek” – dodał.

Wspomniał, że Naja zawsze chciała trenować i nie wymagała pilnowania wykonywania ćwiczeń.

„Z batem nie trzeba było nad nią stać. Ergometr chciała nam po prostu rozwalić. Robi to, co lubi. Stawiamy ją za przykład trenującym w naszym klubie dzieciom” – stwierdził Stanny.

Dodał, że marzy, by za cztery lata w Tokio Karolina Naja stanęła przed kolejną szansą.

„W Londynie to była niespodzianka, teraz w Rio de Janeiro Karolina była już w gronie faworytów. W Tokio już nic będzie musiała. Może wystartować jak taki doświadczony żołnierz” – wyjaśnił.

26-letnia Naja pierwsze kroki stawiała na Jeziorze Paprocańskim w Tychach. Karolina pojawiła się na przystani mając 12 lat. Potem przeniosła się do SMS Wałcz, a teraz w czasie studiów w Gorzowie reprezentuje barwy tamtejszego AZS AWF.


Źródło : http://sport.interia.pl/