Turniej w czeskim Havirzowie : AZ Havířov – GKS Tychy 5:3

GKS Tychy zajął drugie miejsce w turnieju w Havirzovie. Niestety w ostatnim meczu tyszanie ulegli gospodarzom 3:5.

Wynik spotkania otworzyli na początku trzeciej minuty gospodarze. GKS nie pozostał jednak dłużny i nieco ponad minutę później, za sprawą Mateusza Bepierszcza, doprowadził do wyrównania. Mimo kilku dogodnych sytuacji żadna z drużyn nie zdołała w pierwszej tercji ponownie znaleźć drogi do siatki przeciwnika.

gkstychyGKS dobrze rozpoczął drugą odsłonę i już po chwili zdobył, za sprawą Petra Kubosa, dającą prowadzenie bramkę. Chwilę później kapitalną interwencją w sytuacji sam na sam popisał się Stefan Zigardy. Tyszanie mieli okazję zdobyć gola z rzutu karnego, jednak w pojedynku z Marcinem Koluszem górą był bramkarz gospodarzy Laco. Co nie udało się Polakom wykorzystali Czesi, którzy po faulu jednego z tyskich zawodników zdobyli bramkę z karnego. Niestety po kilkudziesięciu sekundach Havirov w zamieszaniu podbramkowym strzelił gola dającego im prowadzenie. Przed końcem tercji wyrównał jednak Remigiusz Gazda i druga odsłona ponownie zakończyła się remisem (3:3).

Walka o zwycięstwo trwała do samego końca, jednak na sześć minut przed końcem spotkania Havirov zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Na 53 sekundy przed końcową syreną trener Jiri Sejba zdecydował się ściągnąć bramkarza, ale niestety już 13 sekund później gospodarze strzelili bramkę na 5:3.

W rzutach karnych również lepszy był AZ, którego hokeiści tylko raz zdołali pokonać Zigardy’iego.

AZ Havířov – GKS Tychy 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)
1:0 David Dvořáček – Samuel Ollender – Radim Valchař (02:06)
1:1 Mateusz Bepierszcz – Marcin Kolusz (03:38)
1:2 Petr Kubos – Marcin Kolusz – Kamil Kalinowski (21:20)
2:2 Daniel Štumpf (26:31) rzut karny
3:2 Marek Kalus – Jakub Peslar – David Nesvadba (28:24)
3:3 Remigiusz Gazda – Marcin Horzelski (36:02)
4:3 Michal Sztefek – Marek Kalus (53:52)
5:3 Radim Valchař (59:07) do pustej

AZ Havířov: Laco (Šimeček) – Krisl, Lenďák, Petran, Korím, Nesvadba, Peslar, Orság, Bahounek – Sztefek, Haas, Kalus – Maruna, Matula, Štumpf – Ollender, Valchař, Dvořáček – Pořízek, Bednář, Kotala

GKS Tychy: Žigárdy (Kosowski) – Pociecha, Kotlorz; Vozdecký, Komorski, Kogut – Kuboš, Zaťko; Bepierszcz, Kalinowski, Kolusz – Bryk, Ciura; Kůrka, Kristek, Galant – Horzelski, Gazda; Witecki, Rzeszutko, Bagiński.