Ogromne zainteresowanie derbami GKS Tychy – Górnik Zabrze.

stadion GKS flagiW ramach 3. kolejki I ligi dojdzie do ciekawego starcia, gdyż GKS Tychy będzie podejmować Górnik Zabrze. Wielce prawdopodobne, że spotkanie obejrzy komplet widzów.

Derby zostaną rozegrane w niedzielę 14 sierpnia. Sprzedaż biletów ruszyła we wtorek 9 sierpnia i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Po pierwszym dniu sprzedanych zostało 3 593 wejściówek.

Oficjalnie w niedzielę na Stadionie Miejskim w Tychach zabraknie kibiców Górnika, którzy objęci są zakazem wyjazdowym. Jednak dotyczy on tylko zorganizowanej grupy, więc pojedyncze osoby mogą zdecydować się na zakup biletów.

Panorama TYCHÓW od stadionuPoczątek konfrontacji GKS-u Tychy z Górnikiem Zabrze został zaplanowany na godzinę 18:00. Obecnie w ligowej tabeli obie drużyny zajmują 13. miejsce, z bilansem meczów 1 remis i 1 porażka.

Wielce prawdopodobne, że ten pojedynek obejrzy komplet widzów. Pojemność Stadionu Miejskiego w Tychach wynosi 15 150 widzów. W poprzednim sezonie, gdy GKS występował w II lidze, na meczu z Rakowem Częstochowa padł rekord frekwencji, na trybunach pojawiło się ponad 11 tysięcy kibiców.


Źródło : http://sportowefakty.wp.pl/