Lekkoatletyczny stadion w Tychach w 2017 roku.

lekkoatletyka-biezniaStadion lekkoatletyczny w Tychach ma powstać do końca października 2017 roku. Szacowany koszt inwestycji to 21 milionów, budowę wesprze resort sportu.

Władze miasta wystąpiły do ministerstwa o wpisanie stadionu do programu inwestycji o szczególnym znaczeniu, co otworzyło drogę do otrzymania dofinansowania budżetowego.

„Umowa o dofinansowanie trafiła właśnie do urzędu miasta, co oznacza, że budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku” – poinformowała rzeczniczka tyskiego magistratu Ewa Grudniok. Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki może wynieść ok. 6 mln.

Arena powstanie obok stadionu piłkarskiego, który został oddany do użytku w lipcu 2015. Mieści 15 tysięcy kibiców, kosztował 129 mln. Zbiegło się to ze spadkiem piłkarzy GKS do 2. ligi, po roku zespół wrócił na zaplecze ekstraklasy.

Obiekt będzie wyposażony w ośmiotorową bieżnię o długości 400 m wraz z ośmiotorową bieżnią do biegów sprinterskich na 100 i 110 m, boisko o nawierzchni z trawy naturalnej z systemem zraszania murawy, skocznię do skoku w dal i trójskoku, do skoku wzwyż, podwójną dwuścieżkową skocznię o tyczce, rów z wodą do biegów z przeszkodami, rzutnię do pchnięcia kulą i do rzutu oszczepem, rzutu dyskiem i młotem wraz z klatką.

Zaplanowano także teren rozgrzewkowy dla lekkoatletów, trybuny na 1000 miejsc siedzących, wiatę dla sędziów i komentatorów. Arena będzie obiektem lekkoatletycznym kategorii IIIA, co oznacza, że spełni wymagania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). Będą tam mogły być rozgrywane na przykład mistrzostwa Polski o pełnym programie konkurencji.


Źródło : http://eurosport.onet.pl/