Kolejny efekt kampanii, wpadł pijany kierowca.

Policja alkomatDzięki reakcji mieszkańca miasta, tyscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zdecydował się na jazdę samochodem mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. O losie 62-latka zdecyduje prokurator i sąd. To kolejny efekt kampanii „Nie reagujesz-akcpetujesz”.

Wczoraj tuż po północy oficer dyżurny tyskiej komendy otrzymał informacje, z której wynikało, że na ul. Oświęcimskiej w Tychach kierujący samochodem wykonuje dziwne manewry na drodze i najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Zgłaszający dokładnie podał miejsce oraz markę samochodu. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez stróżów prawa wykazało, że 62-letni kierowca audi miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. O jego losie zdecyduje prokurator i sąd. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Dzięki informacji od mieszkańca możliwa była szybka interwencja mundurowych, a tym samym zatrzymanie sprawcy przestępstwa. To kolejny efekt kampanii „Nie reagujesz-akcpetujesz”. Przypominamy, że jazda na „podwójnym gazie” oprócz tego, że jest zabroniona to jest także ogromnym zagrożeniem dla życia i zdrowia nie tylko kierowcy ale i pozostałych uczestników ruchu drogowego.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/