Milik: Nie spodziewałem się takiego ataku.

Arkadiusz Milik PolskaCzy Euro 2016 był udane w wykonaniu Arkadiusza Milika? Opinie w tej kwestii są podzielone. Jedni uważają, że piłkarz zagrał dobrze, inni, że mógł spisać się lepiej, szczególnie jeśli chodzi o jego skuteczność. A co o swoim występie na mistrzostwach Europy sądzi sam zawodnik?

Urodzony w Tychach napastnik nie zgadza się z krytycznymi głosami i uważa, że na Euro dał z siebie wszystko. – Uważam, że zagrałem dobrze. Może nie bardzo dobrze, ale dobrze. Bardzo dobrze to zaprezentował się zespół. Ja dałem radę – tak twierdzę – powiedział Milik podczas rozmowy z dziennikiem „Polska The Times”.

– Oczywiście, że mogę zarzucić sobie błędy indywidualne, brak skuteczności. Ale czy to od razu oznacza, że rozegrałem słaby turniej? Bardziej, niż smuci brak skuteczności, cieszy to, jak piłka mnie szukała. Do ilu sytuacji doszedłem. Robiłem wiele rzeczy, których ludzie nie zauważali. A krytyka będzie zawsze. Nauczyłem się z nią żyć. Poza tym Euro było i już minęło – dodał.

Snajper Ajaksu Amsterdam przyznał również, że nie spodziewał się aż tak dużej krytyki jaka na niego spadła po turnieju. – Wiem, jaka jest mentalność wielu ludzi w Polsce. Zdaję sobie sprawę, że niepowodzenie jednego, to pożywka dla innych. Sam nie spodziewałem się, aż tak zmasowanego ataku – zakończył.

Arkadiusz Milik wystąpił podczas Euro we wszystkich meczach reprezentacji Polski, w których strzelił gola i zapisał na swoim koncie jedna asystę.


Źródło : http://pilkanozna.pl/, Polska The Times