Nowy sztandar GKS Tychy.

Z okazji 45-lecia tyski klub doczekał się nowego sztandaru klubowego, który zostanie nadany w przerwie inauguracyjnego meczu I ligi GKS Tychy – Pogoń Siedlce (Stadion Miejski Tychy, 31.07 g. 18:00)

GKS 45 latPierwszy sztandar GKS Tychy pojawił się w 1986 roku. Mieszkańcy miasta Tychy ufundowali go z okazji 15-lecia klubu, a przekazanie nastąpiło w trakcie Walnego Zgromadzenia. W poczcie sztandarowym znaleźli się wtedy czołowi zawodnicy – piłkarz Ryszard Miernik, zapaśnik Andrzej Patalong i hokeista Krystian Woźnica. Sztandar w dobrym stanie przetrwał trzydzieści lat i aktualnie znajduje się w archiwach Tyskiej Galerii Sportu, gdzie po otwarciu będzie jednym z głównych eksponatów.

W lutym tego roku powstała inicjatywa ufundowania nowego sztandaru. W skład zespołu roboczego weszli przedstawiciele Stowarzyszenia Inicjatywa Tyska, Stowarzyszenia Kibiców GKS Tychy „Tyski Fan” oraz spółki Tyski Sport S.A.. Środki pozyskano w ramach sprzedaży okolicznościowych cegiełek wśród kibiców i sponsorów klubu.

W skład Komitetu Honorowego weszli Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba, wybitny tyski hokeista i olimpijczyk z Albertville 1992 Mariusz Czerkawski, były bokser Ryszard Dziopa, zasłużony trener koszykówki Edward Feith, najwybitniejsza tyska lekkoatletka, mistrzyni Europy i medalistka olimpijska z Moskwy 1980 Lucyna Langer-Kałek oraz długoletni działacz, prezes i kibic klubu Władysław Wtorek.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/