GKS Tychy nie lekceważy pucharowego rywala. „Nie jesteśmy gwiazdami”.

Puchar PolskiW meczu rundy wstępnej Pucharu Polski GKS Tychy zmierzy się na wyjeździe z III-ligowym ŁKS-em 1926 Łomża. Beniaminek I ligi nie lekceważy niżej notowanego rywala. – Nie jesteśmy gwiazdami – powiedział trener GKS-u, Kamil Kiereś.

Obie drużyny są w trakcie przygotowań do inauguracji ligowego sezonu. 1. kolejka zmagań w I lidze zaplanowana jest na 30 lipca, z kolei III-ligowcy rozgrywki rozpoczną tydzień później. W Łomży nie ukrywają, że chcą sprawić niespodziankę i wyeliminować wyżej notowanego rywala. Graczom ŁKS-u udało się to już rok temu, kiedy to pokonali Raków Częstochowa, a w I rundzie odpadli po rzutach karnych z Chrobrym Głogów.

GKS Tychy jest faworytem tego spotkania, ale Ślązacy nie zamierzają lekceważyć rywala. – Przede wszystkim patrzmy na siebie nie jako na klub z wysokiej półki, a jako na klub, który musi budować swoje fundamenty i na coś zapracować. Nie jesteśmy gwiazdami, ale drużyną, która ciężkimi treningami przygotowuje się do rozgrywek. Puchar Polski rządzi się swoimi prawami, jest mnóstwo niespodzianek. Dla drużyn z niższych lig zawsze jest to atrakcja pokonać wyżej notowanego rywala. Na pewno mecz będzie miał swoją stawkę i przeciwnik się nie położy na boisku – powiedział trener GKS-u, Kamil Kiereś.

Puchar Polski wazonTyszanie intensywnie przygotowują się do sezonu. Kilka dni temu wrócili ze zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim. Zmartwieniem szkoleniowca jest nieskuteczność, gdyż w trzech dotychczasowych sparingach piłkarze GKS-u nie zdobyli żadnej bramki, a łącznie stracili ich sześć. Wyniki te nie nastrajają kibiców optymistycznie przed startem sezonu.

Jednak przed rozpoczęciem sezonu GKS Tychy rozegra jeszcze co najmniej trzy spotkania. – Oprócz meczu pucharowego mamy jeszcze dwa sparingi, a za tydzień, jeśli awansujemy, to mamy kolejne spotkanie Pucharu Polski. Mecze w Grodzisku też były przymiarkami do kilku ustawień, są aspekty, które były pozytywne. Będziemy kontynuować to, co zaczęliśmy. Bardziej skupiamy się na szukaniu alternatyw w składzie, ale idziemy już bardziej w kierunku wyboru składu na pierwsze ligowe spotkanie – przyznał Kiereś.

Mecz pomiędzy ŁKS-em 1926 Łomża i GKS-em Tychy rozegrany zostanie w sobotę, a jego początek zaplanowano na godzinę 17:00.


Źródło : http://sportowefakty.wp.pl/