Tyszanin na liście życzeń SSC Napoli.

milikArkadiusz Milik znalazł się na liście życzeń SSC Napoli. Jak wynika z doniesień włoskich mediów, napastnik reprezentacji Polski był już widziany na lotnisku w Neapolu, a to z kolei możne oznaczać, że negocjacje w sprawie jego transferu faktycznie nabierają tempa.

Jak poinformował w niedzielę znany włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio, włodarze klubu znad zatoki neapolitańskiej złożyli już w sprawie Milika zapytanie i oczekują odpowiedzi, ile Ajax chce za swojego najlepszego strzelca. Urodzonego w Tychach 22-latka wycenia się aktualnie na około 10 milionów euro, jednak jest pewne, że w Amsterdamie będą chcieli na nim zarobić znacznie więcej. W grę może wchodzić kwota rzędu 15-16, a zdaniem niektórych nawet 20 milionów euro.

Inny lokalnych żurnalista Alfredo Pedulla donosi z kolei, że polski snajper był w poniedziałek widziany na lotnisku Capodichino. Czy to przypadek, że wypatrzono go tam w tym samym czasie, kiedy jego nazwisko łączy się z wicemistrzami Italii?

Przypomnijmy, że Milik ma za sobą znakomity sezon. Na wszystkich frontach wystąpił on w 42 meczach dla Ajaksu, w których strzelił 24 gole i dorzucił do tego dorobku 12 asyst. Jakby tego było mało, młody napastnik był integralną postacią reprezentacji, która wywalczyła awans na mistrzostwa Europy, a w samych finałach doszła do ćwierćfinału. Milik na francuskim turnieju strzelił gola i miał asystę, a gdyby zagrał na wyższym procencie skuteczności, to jego dorobek mógł być o wiele bardziej okazały.

Czy Napoli byłoby dobrym kierunkiem dla Polaka? W klubie szukają następcy Gonzalo Higuaina, który odrzucił niedawno propozycję nowej umowy i wszystko wskazuje na, to że zostanie w lecie sprzedany za naprawdę niezłe pieniądze. Klub będzie więc musiał zainwestować, a jak widać, jednym z piłkarzy, którzy znajdują się na jego liście życzeń jest właśnie młody i perspektywiczny Arkadiusz Milik.

Przypomnijmy, że naszego napastnika łączono już w ostatnich miesiącach z takimi firmami jak Sevilla czy Leicester City.


Źródło : http://www.pilkanozna.pl/