Sparingowo: Warta Poznań lepsza od GKS-u Tychy

Kulisy GKS - RadomW sparingowym spotkaniu rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim Warta Poznań pokonała GKS Tychy 2:0. Gole dla beniaminka II ligi zdobyli Bartosz Kieliba i Jan Paczyński.

W składach obu drużyn znaleźli się zawodnicy testowani. Sztab szkoleniowy Warty Poznań przyglądał się Damianowi Sierantowi (Lech Poznań), Adrianowi Bednarskiemu, Piotrowi Rogali (obaj Korona Kielce) oraz Maciejowi Raniowskiemu z norweskiego Verdal IL. Z kolei w ekipie GKS-u Tychów sprawdzani byli Dimitri Lavalee, Kacper Czernicki i Artur Lenartowski.

Warta prowadzenie objęła w 15. minucie, kiedy to po podaniu Krzysztofa Biegańskiego bramkarza tyskiego klubu pokonał Bartosz Kieliba. Beniaminek I ligi starał się szybko doprowadzić do wyrównania, ale tyszanom zabrakło skuteczności. Chwilę po stracie gola blisko pokonania bramkarza Warty był Mateusz Mączyński. Piłka po jego strzale przeleciała obok słupka.

Na drugą połowę trenerzy obu ekip desygnowali nowe jedenastki. Tyszanie mieli problemy ze stworzeniem sobie ofensywnych akcji. Udało im się to dopiero w końcówce, kiedy po wrzutce Dawida Błanika głową uderzył Artur Lenartowski. Piłka trafiła w poprzeczkę. Następnie Warta wyszła z kontratakiem, który zakończył się zdobyciem gola przez Jana Paczyńskiego. Asystę zaliczył Miłosz Brylewski.

Dla obu drużyn był to pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. Warta w kolejnym kontrolnym meczu zmierzy się w sobotę w Szamotułach z Miedzią Legnica (początek o 11:00). Z kolei kolejnym rywalem GKS-u Tychy będzie Jarota Jarocin.