Jarosław Rzeszutko i Michał Kotlorz pomogli Polonii Bytom sięgnąć po mistrzostwo.

Hokej na rolkachW ubiegły weekend w opolskiej hali Toropol odbył się Turniej Finałowy o Mistrzostwo Polski w hokeju na rolkach. O tytuł rywalizowało osiem drużyn, które zakwalifikowały się do imprezy podczas sezonu zasadniczego.
W wielkim finale, podobnie jak w ubiegłym roku, spotkali się Marsjanie Opole i Polonia Bytom, której barwy reprezentowali Jarosław Rzeszutko i Michał Kotlorz. Po bardzo zaciętym spotkaniu i „złotym golu” w dogrywce (zdobytym przez byłego zawodnika GKS Tychy Martina Przygodzkiego) bytomianie wygrali 4:3 i obronili tytuł Mistrza Polski.
W walce o brązowy medal zmierzyły się drużyny Mad Dogs Stoczniowiec Gdańsk oraz MadMag Naprzód Janów Katowice, w składzie których znaleźli się Patryk Kogut, Kamil Kalinowski i Bartosz Ciura. Katowicki zespół wyszedł z tej potyczki zwycięsko (7:2) i zajął trzecie miejsce.
Polska Liga Hokeja na Rolkach jest podzielona na trzy grupy – północną, centralną i południową, w której występuje po cztery – pięć zespołów. W każdy majowy weekend w jednym z miast, które uczestniczą w lidze odbywa się turniej eliminacyjny. Z każdej grupy bezpośrednio wychodzą po dwie drużyny, kolejne grają w barażach – tłumaczy Jarosław RzeszutkoZasady są niemal identyczne jak w hokeju na lodzie, głównymi różnicami jest gra po czterech zawodników i brak spalonych. Na rolkach zdecydowanie ciężej się też hamuje, a mecz trwa dwa razy po dwadzieścia minut.
„Rzeszut” znalazł się także na liście rezerwowych zawodników powołanych do Reprezentacji Polski w hokeju na rolkach na Mistrzostwa Świata, które w dniach 20-25 czerwca zostaną rozegrane we włoskim Asiago.
Klasyfikacja końcowa Polskiej Ligi Hokeja na Rolkach 2016 (uwzględniająca zespoły, które odpadły po sezonie zasadniczym):
1. Polonia Bytom
2. Marsjanie Opole
3. MadMag Naprzód Janów Katowice
4. Mad Dogs Stoczniowiec Gdańsk
5. Werpol CCM LUCE Bielsko-Biała
6. Kobra Brwinów
7. Czarne Pantery Cieszyn
8. Bombers Malbork
9. Team Hockey Łódź
10. Roller Chojnice
11. ŁKH Łódź
12. GKH Gdynia
13. Wolves Tychy

Źródło : http://gkstychy.info/hokej/