Mistrzowie hip hopu z Tychów.

Tancerze z przedszkolaHiphopy, czyli grupa chłopców z tyskiego przedszkola SportArt zajęły II miejsce na I Mistrzostwach Polski Tańca Dzieci Przedszkolnych w Kluczborku. Nie co się dziwić, skoro uczy ich znany z You Can Dance Rafał „Tito”Kryla.

Dzieci z tyskiego przedszkola SportArt nigdy się nie nudzą. Mają taką ilość zajęć, że w domu mogą już tylko odpoczywać. Nie ma co się dziwić, że odnoszą pierwsze poważne sukcesy. Ostatnio zajęły drugie miejsce na ogólnopolskim konkursie tańca. Choreografią zajął się sam Rafał „Tito” Kryla  znany z You Can Dance wybitny tancerz i właściciel szkoły tańca. Uczy ich raz w tygodniu, a układ, który zrobił furorę na mistrzostwach wymyślił w kilka godzin.

– Dzieci są zdolne i bardzo lubią nowe wyzwania. Jak to zawsze z takimi maluchami, które są żywo zainteresowane otaczającym je światem, największy problem jest z tym, żeby ich opanować. Ale potem to już sama przyjemność- opowiada Rafał „Tito” Kryla.

Maluchy zaprezentowały taniec hip hopowy w strojach sportowych GKS Tychy i z piłkami do piłki nożnej, bo oprócz tańca zajmują się też graniem w piłkę nożną i hokeja. Występowali sami chłopcy. Dzieci potrafią ze swoim ciałem zrobić prawdziwe. cuda. Skaczą, stają na rękach, robią obroty, fikołki, a wszystko to w skomplikowanych układach tanecznych. A mają dopiero po 5,6 lat!

Aby jeszcze im urozmaicić pobyt w przedszkolu, chodzą na zajęcia artystyczna: teatr, garncarstwo i właśnie taniec to podstawowy program ich przedszkolnej edukacji.

– Uważam, że do edukacji dzieci trzeba podchodzić całościowo. Nie tylko nauka i zabawa, ale też wszystko to, co może ich rozwinąć. One teraz szukają swojej drogi, mogą odkryć w sobie talent. My jesteśmy od tego, aby im to ułatwić. I tak się dzieje- dodaje Paweł Janas  właściciel przedszkola SportArt w Tychach.

Dzieci podczas zajęć i występów są zachwycone i jak same twierdzą, nie towarzyszy im trema. – Uwielbiam grać w piłkę i tańczyć. Wszystko tak samo. Nie boję się występów, lubię, kiedy inni na nas patrzą– mówi Tymek Kokot, jeden z tancerzy z Hiphopów.


Źródło : http://www.fakt.pl/