Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami miasta.

MŻiRJuż po raz drugi tyszanie włączyli się w ogólnopolską akcję – Marsz dla Życia i Rodziny i przeszli ulicami miasta, aby zamanifestować przywiązanie do wartości rodzinnych.

Planów nie pokrzyżował nawet obfity deszcz, który jeszcze podczas Eucharystii próbował wystraszyć uczestników. W marszu wzięli udział rodzice, całe rodziny a także dziadkowie, babcie, osoby starsze i rodzice z dziećmi niepełnosprawnymi.

Kilkaset osób przeszło spod kościoła Marii Magdaleny do sąsiedniej parafii Miłosierdzia Bożego, gdzie w pobliskim parku odbył się rodzinny piknik. Na czele, w zabytkowym samochodzie, jechał najbardziej znany na Śląsku wodzirej, Mirosław Kańtor. Wraz z harcerzami animował barwny marsz.

Świętowanie rozpoczęło się od wspólnej Mszy Świętej. – Rodzina jest pomysłem Boga. Wspólnotą męża i żony. To pomysł Boga, nie ludzki. Skoro Bóg powołuje dziecko już w łonie matki. Prześwięte jest co się z niej rodzi. To nie jest wymysł ludzki, lecz pomysł samego Boga – mówił w homilii bp Marek Szkudło.

– My to mamy głosić. Idźmy za tym, albo nie – biegnijmy raczej jak ludzie w szale radości biegają od drzwi do drzwi, żeby opowiadać światu dobrą nowinę. A dobra nowina to jest rodzina – zachęcał.

Marsz dla Życia i Rodziny po raz pierwszy odbył się w Warszawie w 2006 roku. Od tego czasu liczba marszów w polskich miastach wzrasta z roku na rok.

W tym roku do akcji włączyło się 140 miast. Hasłem przewodnim 11. edycji są słowa: „Każde życie jest bezcenne!”  Organizatorzy zwracają uwagę, że każdy człowiek – bez względu na stan fizyczny, duchowy czy materialny – jest nieocenioną wartością i nikt nie powinien pozbawiać go jego fundamentalnego prawa,  prawa do życia.


Źródło : http://katowice.gosc.pl/