GKS Tychy liczy na rekord!

Stadion 2Takich kibiców można im pozazdrościć! GKS Tychy od kilku miesięcy ma nowoczesny stadion i choć drużyna gra w II lidze, to na trybunach zasiadają tysiące fanów. W sobotę – decydujący mecz sezonu!

Tychy mogą się pochwalić jedną z najlepszych frekwencji w Polsce. Już teraz średnia na meczach wynosi 6095 osób. To lepszy wynik niż grające w ostatnim sezonie w Ekstraklasie: Termalica Bruk-Bet Nieciecza (3237), Górnik Łęczna (4235) czy Podbeskidzie Bielsko-Biała (5049).
A to na nie jest ostatnie słowo kibiców GKS. W sobotę 4 czerwca, walczący o powrót do I ligi GKS Tychy, zagra z liderem tabeli, Stalą Mielec. Jeśli na stadion mieszczący 15 tys. osób przyjedzie ponad 11 tys kibiców, to GKS Tychy pod względem frekwencji wyprzedzi KGHM Zagłębie Lubin (6265)i aktualnych wicemistrzów Polski Piasta Gliwice (6358)!

Celem tyskiego klubu w tym sezonie – oprócz awansu – było 100 tys. osób na trybunach. Wynik zostanie osiągnięty, bo dotąd mecze ligowe na Stadionie Miejskim obejrzało już ponad 97500 osób.
Nadal – w ramach promocji – mieszkańcy powiatów: bieruńko-lędzińskiego, pszczyńskiego oraz mikołowskiego mogą odbierać bezpłatne zaproszenia. W kasie wystarczy tylko okazać dowód tożsamości.
Kto w piątek odda w Tychach honorowo krew, też może liczyć na bezpłatny wstęp na sobotni, decydujący mecz sezonu.


Źródło : http://www.radioexpress.pl/