Dobre wyniki pływaków MOSM Tychy w Mistrzostwach Śląska.

PływanieBardzo dobrze spisali się pływacy MOSM Tychy w mistrzostwach Śląska 12-latków w Radlinie i 13-latków w Dąbrowie Górniczej.

Z ekipy, która startowała w Dąbrowie Górniczej, najlepiej popłynął podopieczny Justyny Andrzejewskiej – Kacper Komorowski. Zdobył mistrzostwo Śląska na 100 i 200 m stylem klasycznym oraz brązowy medal na 50 m stylem motylkowym. Ponadto sztafeta dziewcząt 4×100 m st. dow. w składzie: Adrianna Grzesiak, Angelika Kula, Lena Termin i Zuzanna Wiaderek również wywalczyła brązowy medal. Blisko podium byli Lena Termin, Zuzanna Wiaderek i Michał Sobierajski.

Z kolei w mistrzostwach 12-latków świetnie popłynęła Roksana Bocian. Co prawda zawodniczka Aleksandry Radek rozpoczęła zawody od falstartu na 50 m st. mot., ale to podziałało na nią mobilizująco i nie popełniła już  błędu – została mistrzynią Śląska na 100 m st. zm. oraz na 100 m st. mot. Wśród pozostałych zawodników z tego rocznika Jakub Walter zajął 6. miejsca na 100 i 200 m st. dow., a Alicja Pinkiewicz była 6. na 100 i 200 m st. grzbiet.