Piłkarki ręczne MOSM poza batalią o medale MP.

Piłka RęcznaDrużyna MOSM Tychy juniorek młodszych zakończyła przygodę z mistrzostwami Polski w piłce recznej na półfinale. Do awansu do finału zabrakło jednak bardzo niewiele – podczas turnieju w Kielcach trzy zespoły miały po dwie wygrane i jednej porażce i o wszystkim decydował bilans bramkowy. Ten niestety, gorszy od rywalek, miały tyszanki.

Podopieczne trenera Krzysztofa Willema z powodzeniem pokonywały kolejne szczeble mistrzowskiej rywalizacji. Ostatnio w Tychach rozprawiły się z kolejnymi rywalkami w ćwierćfinale i – po odpadnięciu Zgody Ruda Śląska i Śląska Świętochłowice – jako jedyna drużyna z naszego województwa pojechały na półfinał do Kielc.

Na początek tyszanki zmierzyły się z MTS Kwidzyn. Do przerwy przegrywały trzema bramkami (13:16), jednak w drugiej połowie zagrały skuteczniej i wygrały 29:27. Jednak w drugim meczu z zespołem gospodarzy – Koroną Handbal przegrały 18:26 (8:11). Wyrównany przebieg miał trzeci pojedynek, w którym komplet punktów zdobył MOSM Tychy, wygrywając z MKS Tczew 27:25 (15:13). I po tym meczu tyszanki czekały na wynik meczu Korona Handbal z MTK Kwidzynem. Aby awansować Korona nie musiała wygrać i… przegrała, czym zdziwieni byli wszyscy, nawet zawodniczki zwycięskiego Kwidzyna. Ta niespodzianka doprowadziła do sytuacji, w której trzy z czterech drużyn miały na koncie po dwie wygrane i jednej porażce. Gorsza różnica bramek spowodowała, że tyszanki zajęły trzecie miejsce.

– Liczyliśmy na awans do grona czterech najlepszych drużyn w kraju, jednak musimy się zadowolić 5-6 miejscem – powiedział trener Krzysztof Willem. – Szkoda, bo zabrakło bardzo niewiele. Dodam, iż indywidualne wyróżniona została Adrianna Mazurczyk, którą wybrano najlepszą bramkarką turnieju.

Drużyna MOSM wystąpiła w składzie: Adrianna Mazurczyk, Natalia Kasińska, Sandra Kokot, Wiktoria Bieluń, Wiktoria Cyganik, Karolina Kawalec, Wiktoria Koska, Wiktoria Kosmowska, Emilia Kowalik, Aleksandra Lisicka, Wiktoria Poś, Michalina Sawczyk, Sylwia Szołtysek, Nicole Szulc, Iwona Szyroki, Klaudia Wilczyńska, Agnieszka Zioła, Weronika Wesołowska. Oprócz trenera Krzysztofa Willema zawodniczkami opiekuje się także Agnieszka Żogała-Jeglińska.

 


Źródło : http://www.mosm.tychy.pl/