Łukasz Sokół kończy karierę.

Sokół ŁukaszPochodzący z Bydgoszczy obrońca zdecydował się zakończyć swoją zawodniczą karierę. Trzydziestopięciolatek przez ostatnie dziewięć lat występował w barwach GKS Tychy.

Największą część swojej kariery zawodnik spędził właśnie w Tychach. Na Śląsk przyjechał w 2007 roku i od tego czasu nieprzerwanie reprezentował Trójolorowe barwy (przez dziewięć sezonów). Wcześniej występował również w TKH Toruń, Stoczniowcu Gdańsk, KTH Krynicy i BKS Bydgoszcz. W Polskiej Hokej Lidze rozegrał piętnaście sezonów. Sokół reprezentował także barwy narodowe, reprezentując Polskę na pięciu Mistrzostwach Świata – Mam pewien pomysł co dalej . Jest on związany ze sportem, ponieważ kończę studia licencjackie w raciborskiej filii Akademii Wychowania Fizycznego. Jeszcze nie wiem czy zostaniemy w Tychach czy wrócimy do rodzinnej Bydgoszczy – mówi hokeista.

„Soczi” z tyskim zespołem zdobył jeden tytuł Mistrza Polski, pięć Wicemistrzostw, dwa brązowe medale oraz cztery Puchary Polski. Ostatni sezon nie był dla niego zbyt udany – w meczu o Superpuchar nabawił się poważnej kontuzji obojczyka, która wykluczyła go z gry na trzy miesiące. W fazie play off obrońca zmagał się z powracającym urazem mięśnia przywodziciela – Dziękujemy Łukaszowi za tą niemal dekadę spędzoną w GKS Tychy. Za emocje, których nam dostarczył, zaangażowanie w sprawy zespołu i zdrowie, które poświęcił dla sukcesów tyskiego klubu. Życzymy powodzenia na dalszej drodze! – mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Zarządu Tyski Sport S.A.

 


http://gkstychy.info/hokej/