Majoch i Kogut z nowymi kontraktami. Kamil Górny z JKH w Tychach.

Młodzi napastnicy, Dawid Majoch i Patryk Kogut przedłużyli swoje kontrakty i zostaną w Tychach na kolejny rok.

Majoch   Kogut

Pierwszy z nich reprezentuje tyski klub od sezonu 2014/2015. Kryniczanin w ostatnich miesiącach zagrał w 38 meczach, podczas których zdobył osiem punktów za trzy bramki i cztery asysty.

Dwudziestopięcioletni Patryk Kogut przeszedł do Tychów z Naprzodu Janów w połowie sezonu 2014/2015. Pochodzący z Katowic napastnik rozegrał w ostatnim roku 49 spotkań, w czasie których zdobył dziewięć bramek i dwanaście asyst.


Kolejny hokeista JKH GKS Jastrzębie zdecydował się zmienić barwy na GKS Tychy – do tyskiej drużyny dołączył obrońca Kamil Górny.

Górny

Zawodnik podpisał trzyletni kontrakt z zespołem Wicemistrza Polski – Chcę spróbować czegoś nowego i zagrać o najwyższe cele. W Jastrzębiu spędziłem kilkanaście lat, ale chciałbym się jeszcze rozwijać, powalczyć o Mistrzostwo Polski i pokazać się z jak najlepszej strony w Pucharze Kontynentalnym, a gra w GKS Tychy da mi taką możliwość Mam nadzieję, że będę pomocny drużynie – mówi nowy obrońca GKS. W tyskiej drużynie gra już dwóch wychowanków JKH GKS Jastrzębia – Kamil Kosowski i Mateusz Bryk – Rozmawiałem z chłopakami z Jastrzębia, a na zgrupowaniu kadry również z innymi zawodnikami. Na pewno pomogli mi w podjęciu tej decyzji – dodaje dwudziestosiedmiolatek.

Górny rozpocznie treningi z zespołem już w najbliższy poniedziałek – Cieszymy się, że kolejny Reprezentant Polski zdecydował się dołączyć do naszego zespołu. To tylko umacnia naszą już i tak silną pozycję na rynku i pokazuje, że warunki do trenowania i grania są u nas najlepsze – mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Zarządu Tyski Sport S.A.

Kamil Górny urodził się 20-tego września 1989 roku. Jest wychowankiem JKH GKS Jastrzębie, gdzie spędził całą swoją karierę, a od 2008 roku regularnie występował w barwach swojego macierzystego klubu w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi. W 2012 roku zadebiutował w Reprezentacji Polski, gdzie gra do dzisiaj. Z Jastrzębiem zdobył dwukrotnie tytuł Wicemistrza Polski (2012/13, 2014/15), brązowy medal w 2014 roku oraz Puchar Polski 2012.

Ostatni sezon był bardzo udany dla dwudziestosiedmiolatka – rozegrał czterdzieści dwa mecze, w czasie których zdobył dwadzieścia punktów za cztery bramki i szesnaście asyst. Na ławce kar spędził dwadzieścia osiem minut.