Kwiecień na tyskich drogach

POLICJAW minionym miesiącu na drogach naszego miasta rannych zostało 6 osób. Łącznie doszło do 110 zdarzeń drogowych. W większości z powodu niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami oraz nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy, że stosując się do przepisów ruchu drogowego jesteśmy wstanie uniknąć większości zdarzeń na drogach.

W kwietniu na tyskich drogach doszło do 6 wypadków, w których 6 osób zostało rannych. Odnotowano również 104 kolizje. Przypominamy kierowcom, że pomimo tego, iż łatwiej o stłuczkę, gdy warunki atmosferyczne nie są korzystne na drodze, to jednak wtedy kierowcy jeżdżą wolniej i ostrożnie. W ostatnim czasie pogoda poprawiła się dlatego zwracamy uwagę kierowcom, żeby także bacznie obserwować drogę, na którą wyruszyły już jednoślady, więcej jest też pieszych użytkowników dróg. Przypominamy, że znaczna ilość zdarzeń niestety z tragicznymi skutkami ma miejsce wtedy, gdy są sprzyjające warunki na drodze, a kierowcy jeżdżą z nadmierną prędkością. W minionym miesiącu najczęściej do zdarzeń drogowych dochodziło w piątki. Głównymi przyczynami zdarzeń drogowych było min:

  • niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami: 25 kolizji drogowych,
  • nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu: 22 kolizji drogowych, 2 wypadki
  • nieprawidłowe cofanie: 23 kolizji,
  • nieustąpienie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych: 2 wypadki

policja-radiowoz-735x400

W minionym miesiącu policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy 10 kierowców, którzy prowadzili swój pojazd pod wpływem nietrzeźwości. Ponadto 3 kierowców popełniło wykroczenie prowadząc pojazd po użyciu alkoholu.

 


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/