Awans juniorek młodszych MOSM Tychy do półfinału MP

Piłka RęcznaW ostatnim meczu turnieju ćwierćfinałowego rozegranego w ostatni weekend w Tychach, piłkarki ręczne MOSM Tychy przegrały z Varsovią, jednak awans do półfinału MP juniorek młodszych zapewniły sobie po dwóch dniach  turnieju.

Tyszanki znakomicie rozpoczęły zawody i w dwóch pierwszych spotkania wręcz „rozstrzelały” rywalki, zdobywając w sumie 92 bramki(!). Najpierw pokonały Żaka Kielce 48:26 (najwięcej bramek Sylwia Szołtysek 9 i Emilia Kowalik 8), a potem Truso Elbląg 44:28 (najskuteczniejsze Klaudia Wilczyńska 9,  Wiktoria Bieluń i Sylwia Szołtysek – po 7). Tymczasem w trzecim starciu chyba zabrakło amunicji – przegrały z Varsovią 21:24.

MOSM Tychy i Varsovia w ważnych pojedynkach spotykają się od kilku lat. Cztery lata temu w kat. dzieci złoto MP zdobyła Warszawa, 2 lata temu – w młodziczkach triumfował MOSM. Mecze obu zespołów zawsze były wyrównane i tak było również teraz. Tyszanki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie, szybko uzyskały  przewagę, jednak z czasem zaczęły grać wyjątkowo nieskutecznie. Mnóstwo niewykorzystanych sytuacji rzutowych spowodowało, iż to rywalki wyszły z tej konfrontacji zwycięsko, wygrywając 24:21. Dla MOSM Tychy najwięcej bramek zdobyły Aleksandra Lisicka i Wiktoria Poś – po 5.

Do półfinału awansują oba zespoły, więc – przy wynikach innych meczów – spotkanie to o niczym nie decydowało. Turniej półfinałowy MP rozegrany zostanie 6-8.05 w Kielcach, a rywalami MOSM Tychy będą zespoły z Kwidzyna, Tczewa i Kielc.

Trenerem drużyny jest Krzysztof Willem, jego asystentką Agnieszka Żogała-Jeglińska.

 

1-4 finałów piłka ręczna

 

Źródło : http://www.mosm.tychy.pl