Piłkarski Sąd Polubowny zasądził odszkodowanie od GKS-u Tychy na rzecz Widzewa.

 


Piłkarski Sąd Polubowny zasądził odszkodowanie od GKS-u Tychy na rzecz Widzewa Łódź w związku ze zniszczeniami w sektorze gości spowodowanymi w meczu 26. kolejki Fortuna I ligi w sezonie 2021/22 – poinformował na Twitterze rzecznik prasowy łódzkiego klubu Marcin Tarociński.

Sąd w I instancji zasądził wpłatę na rzecz Widzewa od GKS-u kwoty 51 993 złotych wraz z ustawowymi odsetkami oraz 4917 złotych tytułem zwrotu kosztów procesowych.

Podczas pierwszoligowego meczu Widzewa z GKS Tychy w sektorze dla kibiców gości doszło do awantury i poważnych uszkodzeń. Wraz z kibicami z Tychów w sektorze dla przyjezdnych zasiedli zaprzyjaźnieni z nimi fani ŁKS Łódź. W trakcie trwania meczu „klatka” została zniszczona, wszystkich napraw dokonała Miejska Arena Kultury i Sportu a następnie obciążyła najemcę stadionu, czyli Widzew. Ten zaś zażądał zwrotu kosztów od GKS Tychy i obciążył ich kosztami. GKS Tychy nie chciał jednak zapłacić za zniszczenia i sprawa trafiła do Piłkarskiego Sądu Polubownego przy PZPN-ie. W środę 24 maja 2023 roku zapadł wyrok.