1 kwietnia rusza wypożyczalnia rowerów miejskich.

 


Od soboty, 1 kwietnia, w Tychach znów będzie można wypożyczać rowery. Podobnie jak rok temu operatorem mobilnej wypożyczalni jest firma Nextbike Polska S.A. Lokalizacja stacji pozostaje bez zmian, nadal jednoślady dostępne będą w 7 punktach miasta: Centrum, Dworzec PKP, Jaśkowicka, Lodowisko, Paprocany, Piłsudskiego Targowisko oraz na Placu Baczyńskiego. Do dyspozycji będzie 60 rowerów z kompletnym wyposażeniem, w tym 5 rowerów standardowych, wyposażonych w foteliki do przewożenia dzieci w wieku od 9 m-cy do 6 lat i wadze nie większej niż 22 kg.

Aby móc rozpocząć korzystanie z wypożyczalni należy zarejestrować się w systemie na stronie internetowej tyskirower.pl oraz doładować swoje konto kwotą minimum 10 złotych. Następnie, aby wypożyczyć rower, możemy skorzystać ze znajdujących się na stacjach terminali lub poprzez dedykowaną do programu darmową aplikację na urządzenia mobilne (do pobrania również na stronie Tyskiego Roweru).

Pierwsze 15 minut korzystania z roweru jest bezpłatne. Powyżej tego czasu opłata jest naliczana zgodnie z cennikiem (od 16. do 60 minuty ? 1 zł, od 61. minuty do 120 minuty ? 2 zł/h, od 121. minuty do 180. minuty ? 3 zł/h oraz powyżej 4 godzin ? 4 zł za każdą kolejną rozpoczętą godzinę). Rower można wypożyczyć maksymalnie na 12 godzin, a z systemu można korzystać na terenie całej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.


Źródło : https://mzuim.tychy.pl/