Podsumowanie 23. kolejki Fortuna 1 ligi.

Za nami 23. kolejka Fortuna 1 Ligi.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Chrobry Głogów 6:0 (3:0)

Bramki: Goku Roman 24′, Marcel Misztal 32′, Kamil Biliński 41′, Goku Roman 58′, Goku Roman 65′, Ezequiel Bonifacio 89′

Już w 1. minucie meczu przed szansą na otwarcie wyniku stanął Kamil Biliński, lecz bramkarz Chrobrego Głogów obronił mocny strzał zawodnika Podbeskidzia. Gospodarzy na prowadzenie w 24. minucie wyprowadził Goku Roman, a następnie na 2:0 podwyższył Marcel Misztal. Trzecią bramkę dla Podbeskidzia zdobył Kamil Biliński. Była to jego 14. bramka w tym sezonie Fortuna 1 Ligi. Na początku drugiej połowy drugiego gola w meczu strzelił Goku Roman, posyłając piłkę po ziemi obok prawego słupka bramki. Hat-trick Goku Romana stał się faktem w 65. minucie meczu. Hiszpan z okolic piątego metra dobił piłkę odbitą od porzeczki bramki. Wynik na 6:0 w 89. minucie spotkania ustalił Ezequiel Bonifacio.

Chojniczanka Chojnice – Ruch Chorzów 0:1 (0:1)

Bramka: Daniel Szczepan 49′

W pierwszej części gry oba zespoły stworzyły sobie kilka sytuacji bramkowych, lecz żaden strzał nie znalazł drogi do bramki. Wydawało się, że na pierwsze trafienie będziemy musieli poczekać do drugiej połowy meczu. Wszystko zmieniło się w doliczonym czasie pierwszej połowy meczu. Daniel Szczepan strzałem z woleja otworzył wynik spotkania w Chojnicach. Początek drugiej połowy należał do Ruchu Chorzów. Liczne ataki nie zakończyły się jednak drugą bramką dla chorzowian i jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do końca meczu.

Sandecja Nowy Sącz – GKS Katowice 1:1

Bramki: Ivan Nekić 33′ (s) – Jakub Wróbel 68′

Ciężkie warunki atmosferyczne przywitały obie drużyny w Niepołomicach. Pierwsze minuty meczu toczyły się z przewagą gości z Katowic. Wynik spotkania w 33. minucie meczu samobójczym trafieniem otworzył Ivan Nekić. Było to jedyne trafienie przed przerwą. Inicjatywę w drugiej części gry przejęli piłkarze z Nowego Sącza, lecz to GKS w 57. minucie stanął przed szansą podwyższenia wyniku. Karnego na bramkę nie wykorzystał jednak Jakub Arak, a świetną interwencją popisał się Karl-Romet Nomm. W 68. minucie spotkania do wyrównania strzałem głową doprowadził Jakub Wróbel i tym samym ustalił wynik meczu na 1:1.

Wisła Kraków – GKS Tychy 2:1 (0:0)

Bramki: Bartosz Jaroch 53′, Luis Fernandez 96′ (k)- Krzysztof Wołkowicz 66′ (k)

Ángel Rodado już na początku spotkania mógł wpisać się na listę strzelców. Silnym uderzeniem z woleja nie zdołał jednak pokonać Jałochy. Pomimo licznych bramkowych szans i przewagi Wisły Kraków, oba zespoły schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie dzięki bardzo dobrej dyspozycji Konrada Jałochy. Wiślacy w 53. minucie w końcu dopięli swego i to oni wyszli na prowadzenie w meczu za sprawą Bartosza Jarocha. Do remisu doprowadził Krzysztof Wołkowicz, który wykorzystał rzut karny w 66. minucie. Końcówkę spotkania goście kończyli w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce Radeckiego. Bramkę na wagę trzech punktów w 96. minucie meczu zdobył Luis Fernandez, pewnie wykonując jedenastkę.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Puszcza Niepołomice

Mecz odwołany z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.

ŁKS Łódź – Stal Rzeszów 1:0 (0:0)

Bramka: Vladislav Okhronchuk 91′

Dynamiczne pierwsze kilkanaście minut w wykonaniu obu ekip, nie przyniosły jednak bramki. W 41. minucie bramkarz Krzysztof Bąkowski popisał się instynktowną interwencją, broniąc mocny strzał Pirulo. Do przerwy ŁKS Łódź bezbramkowo remisował ze Stalą Rzeszów. Początek drugiej połowy mógł przynieść pierwszą bramkę dla gospodarzy. Po błędzie bramkarza gości przed stuprocentową sytuacją stanął Nelson Balongo, lecz nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Trzy punkty w doliczonym czasie gry dał łodzianom Vladislav Okhronchuk wbijając piłkę z najbliższej odległości klatką piersiową do bramki.

Zagłębie Sosnowiec – Skra Częstochowa 0:1 (0:1)

Bramka: Jan Flak 40′

Pierwsza połowa meczu w Sosnowcu toczyła się głównie w środkowej części boiska. Mało okazji bramkowych oraz strzałów w światło bramki. Wszystko zmieniło się w 40. minucie meczu. Jan Flak wykończył prostopadłe podanie i wyprowadził gości na jednobramkowe prowadzenie. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce Dominika Jończego po zagraniu piłki ręką. Dalsza część meczu nie przyniosła zmiany rezultatu. Skra Częstochowa wygrała drugi mecz z rzędu.

Apklan Resovia Rzeszów – Odra Opole 2:0 (1:0)

Bramka: Rafal Mikulec 29′, Hoogenhout R. 96′

W 26. minucie meczu bramkarza Odry Opole strzałem z okolic dwudziestego metra chciał zaskoczyć Marek Mróz. Trzy minuty później wynik spotkania otworzył Rafał Mikulec zdobywając swojego trzeciego gola w tym sezonie. Wynik w końcówce spotkania podwyższył Ruben Hoogenhout. Biegnąc samotnie przez pół boiska, umieścił piłkę w pustej bramce gości i to piłkarze Apklana Resovii Rzeszów cieszyli się z dwubramkowego zwycięstwa.

Arka Gdynia – Górnik Łęczna 0:1 (0:1)

Bramka: Miłosz Kozak 19′

Już w 19. minucie meczu pierwszą bramkę w meczu zdobył Miłosz Kozak. Mocnym strzałem z dystansu pokonał bramkarza Arki Gdynia. Goście kilka minut później mogli podwyższyć wynik spotkania, ale nie wykorzystali stuprocentowej sytuacji. W 72. minucie formę bramkarza Górnika strzałem z 16 metrów postanowił sprawdzić Kacper Skóra. Górą w tym starciu okazał się Maciej Gostomski. Jednobramkowe prowadzenie gości utrzymało się do końca meczu.