Druga porażka tyszan w półfinale play off PHL.

W niedzielę, 12 marca Tauron Re-Plast Unia Oświęcim i GKS Tychy rozegrały drugi mecz półfinałowy Polskiej Hokej Ligi. Miejscowi znowu wygrali, ale tym razem tyszanie postawili trudniejsze warunki. Unia wygrała 4:2 i prowadzi w serii do czterech zwycięstw 2-0.

Niedzielna potyczka była bardzo widowiskowa. Po pierwszej tercji było 1:1. W drugiej Dariusz Wanat strzelił gola dającego prowadzenie dla miejscowych. Tyszanie wyrównali po celnym strzale z bliska Christiana Mroczkowskiego. Drużyna Nika Zupancicia ponownie wyszła na prowadzenie w 52. minucie, kiedy Teddy Da Costa zaskoczył bramkarza GKS Tomasa Fucika, a w ostatnich sekundach sytuację sam na sam wykorzystał kapitan Krystian Dziubiński. Kolejne spotkanie w tej parze odbędzie się w środę.

Tauron Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)