W Bieruniu powstaje nowoczesny obiekt Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej.

 


W Ścierniach, w pobliżu budynków Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, Starostwa Powiatowego w Bieruniu oraz Centrum Inicjatyw Gospodarczych powstaje nowoczesny obiekt Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej. Już wkrótce w Bieruniu działać będzie jednostka PSP.

Przypomnijmy, że 4 stycznia 2022 roku w Urzędzie Miejskim w Bieruniu podpisany został akt notarialny, na mocy którego Gmina Bieruń nieodpłatnie przekazała darowiznę na rzecz Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego. Mowa tu o działce (nr 280/100) o powierzchni 0,8304 ha, na której wybudowana zostanie Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza. Inwestorem jest Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tychach.

Nieruchomość na której powstanie kompleks obiektów Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Bieruniu położona jest w Bieruniu w rejonie ulic: Turystycznej, Św. Kingi i Zarzyny (w pobliżu Starostwa Powiatowego, Policji i CIG). Prace budowlane wystartują jeszcze w 2023 roku.

Jednocześnie przypominamy, że na terenie Bierunia działają 3 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej:

  • OSP Bieruń Stary
  • OSP Bieruń Nowy
  • OSP Czarnuchowice

Warto podkreślić, że w tym roku powstanie również kompleksowa dokumentacja projektowa dla budowy nowej remizy OSP Bieruń Stary.


Źródło : https://www.bierun.pl/