Nikola Parusel nową zawodniczką GKS-u Tychy.

 


Nikola Parusel została nową zawodniczką GKS-u Tychy. Szesnastoletnia obrończyni trafiła do Trójkolorowej rodziny na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu 2022/23 z BAP Piast Gol Bieruń.

Pochodząca z Bierunia zawodniczka swoje pierwsze kroki z piłką stawiała już w wieku sześciu lat, właśnie w akademii Gola Bieruń. Jej postawa i rozwój zostały dostrzeżone przez trenerów Kadry Śląska U14 i U15, do której Nikola była powoływana. Na swoim koncie ma również zdobycie trzeciego miejsca z KSB Lędziny w turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” do lat 12 w 2017 roku.

Ostatnie półtora roku spędziła w utytułowanych Czarnych Sosnowiec, gdzie była zawodniczką drużyny U17 oraz III-ligowych rezerw – aktualnych liderek tabeli i rywalek GKS-u Tychy. W rundzie jesiennej wystąpiła łącznie w 10 spotkaniach sosnowieckiej drużyny.

Pozycją, na której czuje się najlepiej jest prawa obrona, ale może również występować na pozycji defensywnej pomocniczki. Jej idolką jest Alex Morgan – napastniczka reprezentacji USA.

Mimo tego, że jestem w drużynie krótko, czuję się tu bardzo dobrze. Dziewczyny dobrze mnie przyjęły, a atmosfera w zespole jest fajna. To sprawia, że dobrze się tu odnajduję – mówi Nikola Parusel.

Z drużyną trenuję już od kilku tygodni i muszę przyznać, że treningi tu są intensywne, ciekawe i wiele z nich wynoszę. Przez ten czas nabrałam pewności siebie, czego ostatnio mi bardzo brakowało – dodała nowa zawodniczka GKS-u Tychy.

Nikola Parusel

ur. 03.09.2006 w Tychach
pozycja: prawa obrończyni, defensywna pomocniczka
kluby w karierze: BAP Piast Gol Bieruń, KSB Lędziny, Czarni Sosnowiec.


Źródło : https://gkstychy.info/pilka-nozna/