Oddaj głos na Tychy w konkursie „Inteligentne Przejście”.

 


1 marca ruszył konkurs, w którym nagrodą jest Inteligentne Przejście dla pieszych. Można już głosować.
Tychy biorą udział w konkursie, w którym, w przypadku wygranej, jedno wybrane przejście dla pieszych, przekształcone zostanie w nowe, aktywne przejście „smart”. Organizatorem jest Orange Polska, który wspiera już ponad 100 miast w przemianie, w Smart City. O wygranej zadecydują głosy mieszkańców.

Aby zagłosować na Tychy, należy wejść na stronę internetową inteligentneprzejscie.pl, wybrać z listy miast Tychy, podać swój nr telefonu, pobrać darmowy kod uwierzytelniający i zagłosować. Głosom oddanym na każde miasto organizatorzy przypisali odpowiednie wagi, proporcjonalne do liczby mieszkańców. Dzięki temu każde miasto ma równe szanse.
Jak działa inteligentne przejście? Czujniki ruchu wykrywają pieszego już z odległości kilkunastu metrów i natychmiast aktywują świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą. Specjalny system doświetlania sprawia, że przechodzący są lepiej widoczni dla kierowców. Dzięki przejściu smart wszyscy będą bezpieczniejsi na drodze.

Jeżeli wygramy, nowoczesne rozwiązania zyska przejście przy ulicy Edukacji (na wysokości numeru 32) – mówi Artur Kruczek – dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. Od kilku lat systematycznie przebudowujemy i modernizujemy przejścia dla pieszych, zwłaszcza te, które uznano za potencjalnie niebezpieczne. W ramach prowadzonych działań, na wybranych przejściach np. budowane są azyle, które skracają pieszym drogę przejścia przez jezdnię. W naszym mieście, takie rozwiązania funkcjonują już w 77 miejscach.

To oczywiście tylko część zadań realizowanych przez MZUiM. W ramach poprawy bezpieczeństwa pieszych, w mieście m.in. działa też 14 tzw. aktywnych przejść, które dzięki odpowiedniemu oznakowaniu i sygnalizacji, dodatkowo mobilizują kierowców do zachowania szczególnej ostrożności przed „pasami”.

Głosowanie potrwa do 28 marca. Na stronie inteligentneprzejscie.pl można śledzić aktualizowane na bieżąco wyniki.


Źródło : https://mzuim.tychy.pl/