Marzec 2023 z AUKSO.

 


Tychy Mediateka – marzec 2023 z AUKSO 
Repertuar :
AUKSO MODERN: AUKSO x VOO VOO // Koncert przeniesiony na 24.03. 2023 r., godz. 19.00
Z powodu choroby Artysty koncert zaplanowany na 4 marca 2023 r. godz. 19:00 w Tychy Mediateka został przeniesiony na 24 marca 2023, godz. 19:00.
Zakupione bilety zachowują swoją ważność. Jeżeli zdecydują się Państwo je zwrócić, prosimy o kontakt z Ticketmaster Polska lub pod adresem mailowym aukso@aukso.pl.
Płyta podsumowująca pierwsze 35 lat Voo Voo nosi tytuł „Nabroiło się” – i trudno lepiej podsumować wywrotową działalność Wojciecha Waglewskiego na rodzimej scenie. Voo Voo powstało na gruzach supergrupy Morawski Waglewski Nowicki Hołdys, kiedy okazało się, że zespół złożony z samych liderów nie ma prawa funkcjonować. Gitarzysta mianował się więc kapitanem i wykorzystując doświadczenie z poprzednich lat, od estrady po Osjana, stworzył grupę konsekwentnie wydeptującą własną ścieżkę pomiędzy rockiem, jazzem a folkiem. „Voo Voo to pomysł na życie. Grupa ludzi połączonych chęcią uprawiania muzyki, dzięki której poznajemy nowych, niesamowitych ludzi” – scharakteryzował kiedyś swój zespół. Tym razem pozna (lepiej, bo to nie pierwsze spotkanie) orkiestrę AUKSO oraz wspaniałą tyską publiczność. Kto nie chciałby wziąć udziału w takiej przygodzie? Tym bardziej, że absolutnie niepowtarzalnej – bo Voo Voo nigdy nie gra dwóch takich samych koncertów.

NEXT WAVE : ELETTROVOCE  // 18.03.2023 r., godz. 18.00

Agata Zubel to oryginalna, specjalizująca się w muzyce nowej śpiewaczka i wybitna kompozytorka. Jest pierwszą Polką w historii, która otrzymała Europejską Nagrodę Kompozytorską (w 2018 roku za „Fireworks”), u nas doceniono ją m.in. Paszportem „Polityki”. Cezary Duchnowski jest pianistą, improwizatorem i kompozytorem, którego żywiołem jest eksperyment. Razem tworzą duet ElettroVoce, w którym niestrudzenie szukają nowych barw i możliwości wykonawczych, posługując się głosem, fortepianem i improwizującym komputerem. Za kompozycję „Monada 3” otrzymali I nagrodę na 10. Międzynarodowej Trybunie Muzyki Elektroakustycznej w Rzymie. Jedną z dziewięciu opowieści bez słów, które składają się na album „Znikąd historie”, Zubel i Duchnowski zatytułowali „Chmury w głowie”, chyba przy okazji zdradzając swoją metodę twórczą. Trzeba mieć w głowie bezkres nieba, by tworzyć muzykę tak otwartą, fascynującą i wymykającą się jakiejkolwiek kategoryzacji.

AUKSO4KIDS: EMOCJE – ZŁOŚĆ // 25.03.2023 r., godz. 10.00

Czy jest tutaj ktoś, kto nigdy się nie złościł? Szczerze wątpię. I dobrze, bo tłumienie złości grozi eksplozją i pęknięciem jak balonik. Złość w nas narasta albo uderza niespodziewanie. Stajemy się wulkanem, który wybucha i wylewa się z nas gorąca lawa. Krzyczymy, tupiemy, stajemy się tykającą bombą. Tę kipiącą w nas gigantyczną masę energii dobrze byłoby jakoś spożytkować. I zamiast niszczyć – tworzyć. Proponuję zamienić złość w utwór wokalno-instrumentalny. Zainspirujmy się tytułem komedii Williama Shakespeare’a i zatytułujmy go: „Poskromienie złośnicy/złośnika”.
Prowadzenie: Joanna Bronisławska (Asi Mina)

POLISH SOUNDS : TYMON TYMAŃSKI // 25.03.2023 r., godz. 18.00

Łatwiej byłoby wymienić gatunki muzyczne, których Tymon Tymański nie wykonywał w swoim charakterystycznym, kuglarskim stylu. Od jazzu po disco polo, od muzyki góralskiej po punk – wszędzie go pełno, każdą formę potrafi wypełnić, nasycić i rozsadzić. Tym razem jednak sprawa jest poważna. „Żaden polski zespół nie wywołał na mnie tak piorunującego wrażenia, jak Republika. Uczyłem się pisać polskie teksty, nieustannie konfrontując je z charyzmatyczną rockową poezją Ciechowskiego” – przyznaje Tymański. Wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, prozaik, jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiej sceny alternatywnej. W projekcie „Republika” inspiracja przerodziła się w reinterpretację. Tymon, wspierany na scenie przez kwartet Cztery Czwarte, spłaca artystyczny dług zaciągnięty u Ciechowskiego, przetwarzając nowofalowe klasyki na współczesny język muzyczny, łączący m.in. post rock, jazz i elektronikę

 
Bilety dostępne są w punktach sprzedaży Ticketmaster Polska na terenie całego kraju, w sklepie internetowym www.ticketmaster.pl oraz w Mediatece na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.