Radosław Tuleja zawodnikiem GKS-u.

 


Rywalizacja wśród tyskich młodzieżowców wzmocniona. Nowym piłkarzem GKS-u Tychy został dzisiaj 19-letni lewy obrońca, Radosław Tuleja, którego kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku.

Urodzony 17 czerwca 2003 roku młody zawodnik jest wychowankiem Olimpii Grudziądz. Piłkarskie szlify zbierał także w zespołach Wdy Świecie oraz Lechii Gdańsk, gdzie następnie występował w rezerwach tego klubu.

Po wycofaniu drugiej drużyny Lechii z rozgrywek, przed startem obecnych rozgrywek na zasadzie transferu definitywnego trafił do drugoligowej Kotwicy Kołobrzeg. Jesienią był jednym z podstawowych graczy aktualnego lidera eWinner II ligi, rozgrywając 15 meczów, w których strzelił jednego gola.

Radek jest dobrze wyszkolonym technicznie zawodnikiem. Jeszcze w czasach Lechii Gdańsk występował na pozycji defensywnego pomocnika, ale w Kołobrzegu znakomicie odnalazł się na lewej stronie defensywy. Ma dobrze ułożoną lewą nogę, dysponuje precyzyjnym przerzutem i umiejętnie radzi sobie w odbiorze. Na boisku cechuje go inteligencja i świadomość taktyczna. Jeszcze przez półtora roku będzie młodzieżowcem i uważam, że w naszym zespole będzie robił kolejne kroki naprzód w piłkarskim rozwoju – charakteryzuje nowego zawodnika GKS-u Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka-nozna/