Bieruń uruchomił własny podcast – „Zakochaj się w Bieruniu”.

 


Bieruń ma własny podcast! Chodzi o cykl internetowych audycji pod nazwą „Zakochaj się w Bieruniu”. Premierowy odcinek opowiada o Walencinku, bo tak pieszczotliwie mieszkańcy Bierunia określają zabytkowy drewniany kościółek z XVII wieku. Gdzie można odsłuchać podcastu? Kto będzie jego gościem? I jakie tematy zostaną w nim poruszone?

„Zakochaj się w Bieruniu – rozmowy, reportaże i wydarzenia, które dzieją się blisko Ciebie”. Tym hasłem Bieruń promuje cykl swoich podcastów, czyli internetowych audycji o mieście.

– Jesteśmy jednym z pierwszych miast, jakie zdecydowało się na tak nowoczesne rozwiązanie, jakim jest uruchomienie podcastu – mówi burmistrz Bierunia, Krystian Grzesica. – Z jednej strony mogłoby się wydawać, że to pomysł skierowany do młodych ludzi, ale z drugiej pamiętajmy, że podcasty nawiązują do klimatu dawnych audycji radiowych.  Zatem miłośnicy radia w starym dobrym stylu, także znajdą tu coś dla siebie.

– Podcasty to internetowe audycje, których można słuchać zawsze i wszędzie – wyjaśnia Agnieszka Kijas, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Bieruniu. – W ostatnim czasie cieszą się rosnącą popularnością, ponieważ nie są  aż tak angażujące jak książka czy film. Odcinki można włączyć przy okazji wykonywania innych czynności, na przykład podczas jazdy samochodem, ćwiczeń‍, a nawet w trakcie gotowania czy sprzątania.

Obsługa podcastu nie jest skomplikowana. Wystarczy zalogować się na jednej z dwóch aplikacji.

– Aktualnie podcast „Zakochaj się w Bieruniu” dostępny jest na dwóch platformach streamingowych: najpopularniejszej, jaką jest Spotify, oraz na platformie Anchor – wyjaśnia Kijas – Wkrótce ten wachlarz ma się rozszerzyć.

Pierwszy odcinek jest już dostępny w sieci i opowiada o… Walencinku – POSŁUCHAJ TUTAJ


Źródło : https://www.bierun.pl/