Tyski MZBM zakończył termomodernizację wielorodzinnego budynku przy ul. Katowickiej 145.

 


Pod koniec ubiegłego roku Miejski Zarządu Budynków Mieszkalnych w Tychach zakończył termomodernizację wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ul. Katowickiej 145. Obiekt wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków.

W ramach zadania przeprowadzono kompleksową termomodernizację budynku: ocieplono ściany zewnętrzne, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową oraz źródła ogrzewania. Piecyki na opał stały, w które wyposażone były mieszkania, zastąpiono dwufunkcyjnymi kotłami gazowymi z zamkniętą komorą spalania, zapewniając centralne ogrzewanie oraz centralnie ciepłą wodę. W budynku znajduje się osiem mieszkań, w tym dwa dla osób poruszających się na wózku. Lokale wyposażone zostały w urządzenia sanitarne, zlewozmywaki oraz elektryczne lub gazowe kuchenki z piekarnikiem.

Wykonano dodatkową kondygnację w dobudowanej części budynku, na dachu której pojawiły się maty rozchodnikowe – zielony dach. Na podwórku pojawiły się nowe rośliny oraz zbiorniki na deszczówkę. Ustawiono odremontowane stare ławki, których styl komponuje się z zamontowaną pompą ręczną  tzw. „abisynką”. Odremontowano budynek gospodarczy, który został przeznaczony na altanę śmietnikową. Zadanie było realizowane ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, z którego gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości 2 milionów złotych. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 2,185 miliona złotych.Źródło : https://umtychy.pl/