MOSM Tychy – Lekkoatletyczne podsumowanie 2022 roku.

 


Sekcja lekkoatletyczna MOSM Tychy zaliczyła 22 sezon swojej działalności. Przez ten czas zdobyto 387 medali mistrzostw wojewódzkich, międzywojewódzkich i Polski (PZLA) – w tym 27 medali mistrzostw Polski. Sukcesów nie zabrakło również w 2022 roku.

Tyscy biegacze i skoczkowie (w tych konkurencjach specjalizują się tyszanie) wywalczyli 23 medale. Indywidualnie największe sukcesy odniósł Mateusz Misterek. W lipcowych Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w Bielsku-Białej wygrał konkurs trójskoku. W konkursie skoku w dal był piąty. Kilka miesięcy wcześniej podczas Halowych Mistrzostw Polski w Rzeszowie został wicemistrzem kraju (trójskok). Dla trenera zawodnika – Bogdana Przybycina – tegoroczne medale Mateusza to 23. i 24. krążek rangi Mistrzostw Polski.

Medale mistrzostw wojewódzkich i międzywojewódzkich zdobywali: Roksana Gaj, Oliwia Ślusarczyk, Karolina Kozik, Bartłomiej Wilk, Magdalena Wilk, Karol Bizoń, Zuzanna Jarlaczyńska. Największym objawieniem jest 15-letnia Roksana Gaj, podopieczna trenera Józefa Gawliny. Po niespełna dwuletnim cyklu szkolenia pobiegła dystans 1500 m na poziomie II klasy sportowej (4,43,69 sek). Podczas mistrzostw kraju U-16 w Lublinie zajęła 7. miejsce na 1000 m.

W sierpniu na tyskiej Arenie Lekkoatletycznej rozegrano pierwsze zawody pod auspicjami PZLA – I Mityng Jana Dery. W zawodach wystąpiło kilkunastu zawodników MOSM. Zwycięstwa w swoich konkurencjach odnieśli: Artur Bizoń, Maja Rubka. Roksana Gaj.

W tyskich zawodach sukces odniosła także wychowanka MOSM Julia Korzuch. Sezon 2022 był dla tyszanki, reprezentantki AZS AWF Katowice bardzo udany. W maju Korzuch wygrała Akademickie Mistrzostwa Polski, a w czerwcu została wicemistrzynią Polski w biegu 400 m ppł (Suwałki). W sierpniu wystartowała w mityngu Diamentowej Ligi na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Aktualnie sekcja lekkiej atletyki MOSM Tychy może się pochwalić trójką zawodników w Kadrze Narodowej B (U-18, U-20: Roksana Gaj, Bartłomiej Wilk, Mateusz Misterek).

Sekcja lekkiej atletyki MOSM Tychy prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży do lat 23.

Klub jest zarejestrowany w Polskim Związku Lekkiej Atletyki. Treningi odbywają się na nowo wybudowanym Stadionie Lekkoatletycznym przy ulicy Edukacji 7 oraz innych  obiektach sportowych w Tychach.  Zawodnicy podczas treningów i zawodów są ubezpieczeni. Treningi są bezpłatne. Klub zapewnia wykwalifikowaną kadrę szkoleniową oraz transport na zawody sportowe, które odbywają się na terenie całej Polski. Trenujący co rok przechodzą badania lekarskie pod kątem zdolności do uprawiania sportu.

NABÓR DO SEKCJI LA MOSM JEST CAŁOROCZNY. ZAINTERESOWANI PROSZENI SĄ O KONTAKT MAILOWY:

Młodzież do biegów krótkich i skoków prosimy o kontakt z trenerem Bogdanem Przybycinem, e-mail: tyskalekkaa@gmail.com.

Młodzież  do biegów długich i średnich prosimy o kontakt z trenerem Józefem Gawliną, e-mail: mosmla@onet.pl.

Zapisy do grupy wstępnego szkolenia dla dzieci w wieku 8-10 lat – trener Anna Chłopek, e-mail: mosmtychykid@interia.pl.

Trener koordynator: Józef Gawlina, e-mail: mosmla@onet.pl


Źródło : https://mosm.tychy.pl/