Kacper Skibicki piłkarzem GKS-u Tychy.

 


Pierwszym nowym piłkarzem GKS-u Tychy w przerwie zimowej sezonu 2022/23 został Kacper Skibicki. 21-letni skrzydłowy, który w swoim dorobku ma już mistrzostwo Polski, został wypożyczony z Legii Warszawa do końca obecnych rozgrywek. Umowa zakłada również opcję transferu definitywnego piłkarza w kolejnym okienku transferowym.

Urodzony 11 października 2001 roku w Chełmnie młody zawodnik jest wychowankiem Pomowca Kijewo Królewskie. Następnie występował w zespole Olimpii Grudziądz, gdzie zanotował również debiut na szczeblu centralnym. W styczniu 2019 roku został wykupiony przez Legię Warszawa, ale sezon 2018/19 dokończył jeszcze w barwach ówczesnego drugoligowca rozgrywając 20 meczów, w których strzelił trzy gole.

– Przed zimowym okienkiem transferowym postawiliśmy sobie za cel zwiększenie szybkości naszych skrzydeł. Kacper to zawodnik, który bardzo nam pomoże w tym aspekcie. Oprócz „gazu” – mogliśmy się o tym przekonać osobiście podczas dwóch ubiegłorocznych sparingów z Legią – jego atutami są dobre dośrodkowanie i uderzenie na bramkę. Jak na swój wiek posiada już spore doświadczenie z meczów o wysoką stawkę w Ekstraklasie i europejskich pucharach. Wierzę, że szybko zaadaptuje się w naszej drużynie – mówi Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

Po kolejnym wypożyczeniu do innego przedstawiciela II ligi, Pogoni Siedlce nadszedł sezon 2020/21, który jak się później okazało był dla Kacpra przełomowy i taki, który z pewnością zapamięta na długo. W końcówce rundy jesiennej ówczesny trener Wojskowych, Czesław Michniewicz dał szansę debiutu Skibickiemu w meczu z Lechem Poznań, a ten kilka minut po wejściu na boisko odwdzięczył się pięknym golem.

W całych rozgrywkach wystąpił łącznie w sześciu spotkaniach, przyczyniając się do zdobycia przez Legię mistrzowskiego tytułu. Dotychczas dynamiczny zawodnik wystąpił w 23. meczach polskiej Ekstraklasy, notując przy tym dwa trafienia.

Na swoim koncie ma również występy w europejskich pucharach, w tym m.in. w fazie grupowej Ligi Europy z angielskim Leicester City, czy kwalifikacjach Ligi Mistrzów z norweskim FK Bodø/Glimt, z którym zanotował dwie asysty. Kacper występował także w reprezentacji Polski do lat 18 i 20.