W niedzielę mecz o Superpuchar Tyskiej Ligi Futsalu.

 


Z „małym” poślizgiem, bo zaledwie po 106 dniach od pierwotnego terminu w końcu (mamy nadzieję) do skutku dojdzie starcie, którego stawką będzie Superpuchar TLF. W spotkaniu o pierwsze w tym sezonie trofeum zmierzą się aktualny Mistrz TLF – La Zabawa, ze zdobywcą TLF CUP – Adwokatami Śląsk. W pierwszym terminie 24 września 2022 roku na przeszkodzie stanęła nieoczekiwana transmisja on line z meczu koszykówki, a następnie brak kadry Adwokatów do rozegrania tego meczu. Zawodnicy La Zabawy wykazali się postawą fair play i zgodzili się na ponowne przełożenie spotkania uznając, że nie chcą zdobywać tego trofeum bez gry (jeszcze raz wielkie brawa!!!). Po rozmowach Kierowników obu drużyn wraz z Organizatorem ostatecznie ustalono, że spotkanie zostanie rozegrane na przełomie 1 i 2 rundy sezonu 2022/2023.

W 13-letniej historii Ligi, będzie to dopiero czwarty mecz o Superpuchar, a do tej pory po to trofeum sięgali:

  • 2010/2011 Fenomen Ledger
  • 2020/2021 Piłkarscy Emeryci
  • 2021/2022 The Naturat

Dla  zawodników La Zabawy będzie to drugie podejście do zdobycia tego trofeum. Przed rokiem w starciu z The Naturatem ponieśli pierwszą w historii występów w TLF porażkę i „tyscy galacticos” sensacyjnie musieli obejść się smakiem. Podobnie jak przed rokiem, tak i dzisiaj to La Zabawa jest murowanym faworytem do zwycięstwa, ale takim samym faworytem była również w finale TLF CUP w którym to po serii rzutów karnych musieli uznać wyższość… Adwokatów Śląsk!

22 października obie ekipy spotkały się w meczu ligowym o którym Adwokaci chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Mistrzowie TLF zdemolowali wręcz swoich rywali wygrywając aż 10:0 co do tej pory jest trzecim najwyższym wynikiem w tym sezonie w 1 lidze. Wierzymy, że pojedynek o Superpuchar będzie bardziej wyrównany i emocjonujący niż mecz ligowy i w zasadzie nikt nie miałby nic przeciwko temu, gdyby zawodnicy obu drużyn zafundowali nam takie same emocje jak w finale TLF CUP. 08.01.2023 NIEDZIELA GODZINA 19:00


Źródło : https://futsal-tychy.futbolowo.pl