„Ferie zimowe w Tychach – las i przygoda”.

 


Ferie zimowe pełne przygody, zabawy, niebanalnej nauki i warsztatów na świeżym powietrzu. To przepis Dzikiej Drogi na zimę dla najmłodszych w Tychach. Warsztaty outdoorowe realizowane są przez dwa tygodnie śląskich ferii (16-20.01 i 23-27.01.2023) w Klubie Wilkowyje Miejskiego Centrum Kultury w Tychach od 9.00 do 13.00.

W programie przewidziano zajęcia survivalowe, budowanie jamy śnieżnej (lub szałasów, jeżeli nie będzie śniegu), tropienie zwierząt, wykonywanie lodowych eksperymentów, poznawanie przyrody, kreatywne dzieła z natury, przygodowe gry terenowe i wiele innych w atmosferze empatii, otwartości i wsparcia w kameralnej grupie uczestników w wieku 7 do 12 lat.

Cena tygodniowych zajęć to 430 zł od dziecka.

Instruktorzy Dzikiej Drogi mają kilkunastoletnie doświadczenie w zapraszaniu grup do lasu i zarażaniu naturą. Stawiają na rozwój, integrację, zaufanie i współpracę. Działania outdoorowe to tylko pretekst do nauki samodzielności, odpowiedzialności, rozwoju nowych umiejętności, wiary w siebie, podejmowania świadomych decyzji i nabywania nietuzinkowych umiejętności, jak orientacja w terenie, rozpalanie ognia, budowa narzędzi, posługiwanie się nożem, łopatą, czy piłą. Szkoła życia, w bardzo szerokim zakresie. Przede wszystkim najważniejsze jest dziecko i jego potrzeby. Zajęcia w atmosferze otwartości i bezpieczeństwa, gdzie szlifowany jest szacunek nie tylko do siebie nawzajem, ale również do otoczenia, którym jest środowisko naturalne.

Zdecydowanie na warsztatach outdoorowych dzieci nie będą się nudzić, spotka ich trochę wyzwań, wrócą zmęczone i podekscytowane (szybko pójdą spać!), poznają wspaniałych rówieśników, będą się uczyć i bawić, zarażą się pasją do przygody i outdooru. Do dowód na najlepszą przygodę bez elektroniki!”

Link do wydarzenia na FB https://fb.me/e/397TPBVKu