Metropolitalna Wigilia dla Samotnych 2022.

 


Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach – 24.12.2022 r., godz. 16.00
Fundacja Wolne Miejsce po raz kolejny organizuje Metropolitalną Wigilię dla Samotnych. Naszym Partnerem w tej akcji ponownie jest Metropolia GZM.
Święta Bożego Narodzenia to piękny czas, niestety dla wielu osób trudny, a my – jak co roku – wspólnymi siłami chcemy to zmienić. Zapraszamy każdą potrzebującą osobę, która z powodu sytuacji życiowej, materialnej, rodzinnej, nie może pozwolić sobie na organizację wigilii – do spędzenia jej razem z nami.
Przygotowania do Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych trwają od 19.12.2022. W kuchni Międzynarodowego Centrum Kongresowego wraz z gwiazdami programu Masterchef, wolontariuszami, uczniami szkół gastronomicznych, przygotowane zostaną świąteczne specjały: barszcz z uszkami, smażone karpie, sałatki oraz pierogi.
W dzień Wigilii drzwi  Międzynarodowego Centrum Kongresowego zostaną otwarte i zaproszeni do wieczerzy wigilijnej goście  usiądą w świątecznej atmosferze kolęd. Zasiądą wspólnie przy pięknie nakrytych stołach z tradycyjnymi potrawami wigilijnymi.