Załóż swoją eSkarbonkę napędzaną przez Mastercard i wspieraj 31. Finał WOŚP.

 


Już jedenasty rok z rzędu Mastercard gra z WOŚP, a po raz szósty kwestować można również do eSkarbonek napędzanych przez Mastercard. Swoją eSkarbonkę założyć może każdy, stając się tym samym Wolontariuszem 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 29 stycznia, a zebrane środki przeznaczone zostaną na walkę z sepsą. Już po raz 11. partnerem Finału jest Mastercard, który ponownie udostępnia pomagającym eSkarbonkę – narzędzie do wygodnego i bezpiecznego kwestowania online. eSkarbonkę napędzaną przez Mastercard założyć może każdy – osoba prywatna, instytucja czy firma. Korzystając z tego narzędzia można nie tylko wspomóc szczytne cele Finałów WOŚP, ale także odnowić znajomości kontaktując się z dawno niewidzianymi przyjaciółmi.

eSkarbonka napędzana przez Mastercard – Pomagać znów pełnym składem. Bezcenne.
Link do swojej eSkarbonki jej właściciel, Wolontariusz, rozesłać może do grona swoich przyjaciół i znajomych, szerząc w ten sposób ideę pomagania, dzieląc się radością pomagania z innymi. To jednocześnie doskonała okazja, by wykorzystać moc swoich dawnych i obecnych przyjaźni, by przekazywać dobre emocje płynące z wspierania szczytnych inicjatyw – poszerzając tym samym grono darczyńców, którzy będą mogli przyłączyć się do akcji z każdego miejsca na świecie. A, jak pokazują międzynarodowe badania, niosąc bezinteresowną pomoc innym pomagamy też sobie – poprawiamy m.in. stan własnego zdrowia, a także sami czujemy się szczęśliwsi*

-Jestem niezmiernie dumny z tego, że możemy łączyć ludzi w pomaganiu, udostępniając nowoczesne i bezpieczne rozwiązanie, jakim jest eSkarbonka napędzana przez Mastercard. Jeszcze bardziej cieszy mnie fakt, że ta forma kwestowania z każdym rokiem zyskuje na popularności. Dzięki niej możemy w łatwy i bezpieczny sposób pokazywać, że pomagać możemy wszyscy, z dowolnego miejsca na świecie. Łączymy ludzi w pomaganiu i dzieleniu się nie tylko datkami, ale też pozytywnymi emocjami płynącymi ze wspólnego zmieniania świata na lepsze – komentuje Jerzy Hołub z Mastercard.

Co roku popularność eSkarbonek napędzanych przez Mastercard rośnie, w ubiegłym roku założono ich 42 tys., podwajając wynik z 29. Finału. Darczyńcy wpłacili do wirtualnych puszek aż o 12% więcej niż 2021 roku – łącznie ponad 20 mln zł. Do eSkarbonek napędzanych przez Mastercard dołożyło się blisko 345 tys. pomagających – to 46 razy więcej niż w 2017, w którym po raz pierwszy uruchomiono narzędzie. W dniu 30. Finału, w szczytowym momencie odnotowano nawet 22 wpłaty na sekundę, a na stronę eSkarbonki napędzanej przez Mastercard odwiedziło 820 tys. użytkowników. Najwyższa jednorazowa wpłata do eSkarbonki napędzanej przez Mastercard wyniosła 50 tys. zł. Trzy najbardziej pękate zbiórki należały kolejno do: 18-letniego wolontariusza (z kwotą 313 624 zł), znanego aktora (z kwotą 244 920 zł), a także do przedstawiciela branży mediowej (z kwotą 211 951 zł).

-eSkarbonka od Mastercard na stałe wpisała się w coroczne Wielkie Granie. Wirtualna Puszka daje szansę dołączyć do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy każdemu, z dowolnego miejsca na świecie, w dogodnym dla niego momencie. Dzięki temu pomaganie staje się łatwe. Dodatkowo daje okazję do odświeżenia kontaktów z dawno niewidzianymi znajomymi, przez co również staje się przyjemne. W czasie 31. Finału pomagajmy pełnym składem – mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP.

eSkarbonkę założyć można na stronie https://iwolontariusz.wosp.org.pl/ wypełniając zamieszczony tam kwestionariusz. Cały proces zajmuje kilka minut, a po jego zakończeniu nowo zarejestrowany wolontariusz otrzymuje link, którym dzielić może się z przyjaciółmi i znajomymi, a ci mogą przekazać dalej wspólnie zapełniając puszkę i czyniąc dobro. Do zbiórki można dołączyć również korzystając ze strony głównej eSkarbonki, która zawsze znajduje się pod tym samym adresem: https://eskarbonka.wosp.org.pl/