Spotkanie autorskie w Pasażu Kultury Andromeda : „Tychy – geometria przestrzeni”.

 


Pasaż Kultury Andromeda – 15 grudnia 2022 r., godz. 18.00

W czwartek 15 grudnia, o godz. 18.00 w Pasażu Kultury Andromeda odbędzie się spotkanie autorskie z twórcami albumu „Tychy – geometria przestrzeni”. Nowe wydawnictwo Urzędu Miasta to fotoalbum autorstwa Radosława Kaźmierczaka.

Czwartkowe wydarzenie będzie okazją do zapoznania się z publikacją Urzędu Miasta Tychy. Na niemal 100 stronach zamieszczono fotografie Tychów Radosława Kaźmierczaka, który tu się urodził, dorastał i które obecnie dokumentuje i opisuje obrazem.

Jak czytamy we wstępie: „kolejne ujęcia eksponują geometrię przestrzeni na tle pejzażu miasta lub samodzielnie, w uchwyconym detalu”.

Dopełnieniem albumu są teksty tyskich poetek: Agaty Cichy, Sławy Sibigi i Danuty Skwarczyńskiej, które również będą bohaterkami spotkania, tak jak i Zofia Oslislo-Piekarskia, która zadbała o szatę graficzną wydawnictwa. Każdy detal w albumie przemyślano tak, by stanowił całość, kompletne wydawnictwo, spójne w przekazie i odczycie.

Spotkanie poprowadzi redaktor Ewa Niewiadomska, dziennikarka radiowa, szefowa redakcji kultury Polskiego Radia Katowice.