Zniszczył 3 pojazdy na terenie Tychów – mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 


Tyscy policjanci zatrzymali 37-latka podejrzanego o zniszczenie 3 pojazdów na terenie miasta. Straty wycenione zostały łącznie na prawie 12 tysięcy złotych. Za popełnione czyny mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przyjęli zawiadomienia dotyczące zniszczeń trzech pojazdów, do których doszło w sierpniu oraz we wrześniu na parkingach przy ul. Cichej, Dmowskiego oraz Nałkowskiej. Od tego momentu intensywnie szukali sprawcy. Dzięki wytrwałej pracy operacyjnej policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu tyskiej komendy ustalili, że sprawcą jest 37-letni mieszkaniec Tychów. Mężczyzna zniszczył 3 samochody między innymi przebijając opony, wybijając szybę oraz zarysowując powłokę lakierniczą. Straty łącznie oszacowano na blisko 12 tysięcy złotych. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 4 zarzutów zniszczenia mienia. Wandalowi grozi kara do 5 lat więzienia.

Ponownie apelujemy do wszystkich osób, które są świadkami przestępstw by nie pozostawali obojętni wobec takich czynów i informowali o tym Policję w myśl kampanii „Nie reagujesz akceptujesz”.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/