3 miejsce Tychów w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego.

 


29 listopada 2022 r. poznaliśmy laureatów tegorocznego Rankingu Gmin Województwa Śląskiego. Tegoroczna edycja jest już II edycją Rankingu w Województwie Śląskim.

W rankingu tym Tychy zajęły 3. miejsce w kategorii „Miasta na Prawach Powiatu”. Wyróżnienie odebrała 29 listopada w Muzeum Śląskim Hanna Skoczylas – zastępca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju.

– Szanowni Państwo to ogromna duma i wyróżnienie – mówiła podczas gali wręczenia nagród Hanna Skoczylas, zastępca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju. – Jest to nagroda przede wszystkim dla mieszkańców miasta, bo dzięki temu, że wierzą w nasze działania, dzięki temu, że z nami współpracują, mówią nam co robimy dobrze, a co powinniśmy poprawić – miasto kwitnie i rozwija się pod każdym względem z roku na rok coraz bardziej.

W Rankingu ocenie poddawane były wszystkie gminy, miasta i miasta na prawach powiatu województwa śląskiego tworząc trzy odrębne kategorie oceny wskaźników. W ubiegłym roku Tychy zajęły 5. miejsce wśród miast na prawach powiatu tuż za Gliwicami.

Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. Organizatorzy mają nadzieję, że przeprowadzane analizy statystyczne staną się podstawą ważnej dyskusji zarówno nad zarządzaniem lokalnym, jak i strategicznymi kierunkami rozwoju regionu.

 – Utrzymanie miejsca w czołówce, czy wzrost to bardzo duże osiągnięcie w sytuacji, gdy wiele samorządów zmaga się z problemami z rozwojem gospodarczym, społecznym czy z finansowanie różnych inwestycji. Gratuluję wszystkim, którzy znaleźli się w czołówce rankingu – mówił podczas gali Marcin Smala – wiceprezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Partnerem merytorycznym Ranking Gmin jest Urząd Statystyczny w Katowicach. Ranking Gmin Województwa Śląskiego został objęty patronatem honorowym przez Jakuba Chełstowskiego – Marszałka Województwa Śląskiego oraz Jarosława Wieczorka – Wojewodę Śląskiego.


Źródło : https://umtychy.pl/