Tyscy koszykarze pokonali Basket Poznań po dwóch dogrywkach.

Dwóch dogrywek potrzebował GKS Tychy żeby poradzić sobie z Eneą Basketem Poznań (102:94).

Beniaminek z Poznania nie sprawił wyjazdowej niespodzianki, ale w Tychach nie zabrakło emocji. GKS prowadził 16:6 jednak później mecz się wyrównał. W czwartej kwarcie blisko sukcesu byli goście (77:69), ale stracili 10 „oczek” z rzędu. W pierwszej dogrywce również Enea Basket przeważała (88:83), ale do remisu doprowadził Kacper Mąkowski. Zdobył tylko 14 punktów, ale był skuteczny (4/6 za trzy) i trafiał w ważnych momentach. Druga dogrywka już zdecydowanie dla gospodarzy, a w całym meczu kapitalnie spisywał się Piotr Wieloch. Na parkiecie spędził prawie 48 minut. Do 34 punktów dołożył 10 asyst i sześć zbiórek.

GKS Tychy – Enea Basket Poznań  102:94 (22:13, 13:21, 24:20, 20:25, d. 9:9, 14:6)