Niedziela w Tyskiej Lidze Futsalu.

Sporo ciekawego wydarzyło się w minioną niedzielę w hali przy al. Piłsudskiego 20. Głównymi bohaterami kolejny raz zostali Piwkarzyki, którzy stworzyli nieprawdopodobne widowisko z Adwokatami Śląsk. Oba zespoły przez wielu ekspertów „skazywane” są na walkę o miejsca 4-5, ale z całą pewnością zarówno jedni jak i drudzy mają chrapkę na to, aby sprawić niespodziankę jaką bez wątpienia byłoby miejsce na podium.

Po 27 minutach gry zdecydowanie bliżej tego celu byli Adwokaci, którzy po golach Różyckiego i Kusia prowadzili 2:0. Dwukrotni Mistrzowie TLF ani myśleli składać broni i wrócili do gry niczym feniks z popiołu i w przeciągu 8 minut za sprawą dwóch trafień Kuzaka i jednego Sibery zapewnili sobie zwycięstwo w tym trudnym starciu, które dało im awans na 3 miejsce w ligowej tabeli.

Ważne zwycięstwo odniosła ekipa The Naturat Hydro Optima 4:2 z From UA (3 gole Konrada Pipii), które (niestety dla nich) nie pozwoliło im utrzymać fotelu lidera. Wszystko za sprawą kanonady jaką urządzili sobie obrońcy tytułu. La Zabawa rozbiła Bieruńskich Grajków aż 17:3 i dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu wyprzedzili „Fiołków” w tabeli. Po cztery trafienia w tym meczu zaliczyli Mateusz Żytka oraz Bartłomiej Sitko, a po trzy Patryk Gajewski i Michał Majewski.

W ostatnim meczu 1 ligi z którego niemiłosiernie wiało nudą Piłkarscy Emeryci pokonali Antrax 7:1. Godne uwagi z tego spotkania są wyłącznie przepiękne bramki Piotra Stefanka, którego potężne bomby pod poprzeczkę omal nie wysadziły bramki Antraxu w powietrze. W sumie popularny „Pjoter” zdobył tego dnia 5 bramek i ponownie wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji strzelców. Posłuchajcie co po meczu powiedzieli zawodnicy obu drużyn.

W 2 lidze cenne zwycięstwa odnieśli Luz Blues Team oraz Tyskie Dzbany. Dużo trudniejsze zadanie mieli Ci pierwsi, którzy (mogłoby się wydawać) łatwo 4:0 ograli Jesiony. Nic jednak bardziej mylnego. Spotkanie było bardzo wyrównane z tą jednak różnicą, że LBT wykorzystali część swoich okazji, a Jesiony ani jednej. Godna uwaga w tym meczu jest znakomita postawa Szymona Misika, który zachował czyste konto. Posłuchajcie zawodników obu drużyn.

Tyskie Dzbany z kolei rozmontowali Lekarzy aż 14:1. Kiedy w 4 minucie Bartosz Dudzicz wyprowadził Lekarzy na prowadzenie zapachniało niespodzianką. Ta bramka zmobilizowała Dzbanów do lepszej postawy i od tego momentu na parkiecie rządził już wyłącznie tylko jeden zespół. Aż 10 goli zdobył duet Wolak & Bronkowski, który sprawiedliwie po połowie podzielił się tym łupem bramkowym. Po tak wysokiej wygranej Tyskie Dzbany dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu wyprzedzili Luz Blues Team w tabeli 2 ligi. Po meczu przed naszymi kamerami stanęli Janusz Sznajder oraz Kacper Śmiegiel.

W ostatnim meczu Pampeluna 6:2 pokonała Oszołomów, dla których był to 8 mecz oznaczający zakończenie 1 rundy w 2 lidze. Teraz przed Oszołomami nieco dłuższa przerwa i czas na regenerację przed rundą rewanżową, która ruszy nie wcześniej jak w grudniu.